Jau esame rašę apie liepos mėnesį Jonavoje, kavinėje ,,Pilnas Pilvas" įvykusį konfliktą tarp romų tautybės moterų bei kavinės personalo. Kaip buvo skelbiama viešai, romės tikino, kad jos nebuvo aptarnautos dėl savo tautybės, taip pat, jog prieš jas buvo panaudotas smurtas. ,,Pilno pilvo" savininkas tuomet portalui jonavoszinios.lt pasakojo, kad ranka prieš moteris nebuvo pakelta. Jis neigė ir tai, jog jos buvo neaptarnautos dėl savo tautybės (plačiau skaitykite čia). Visgi, pareigūnai pradėjo tyrimą, o prokuratūra neseniai jį išplėtė.

Anot Kauno apygardos prokuratūros atstovės spaudai Tautvilės Merkevičiūtės, ikiteisminis tyrimas šiuo metu vykdomas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius - dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo (BK 140 str. 1 d.) bei dėl diskriminavimo dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės (BK 169 str.).

,,Ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo pagal Baudžiamojo kodekso 140 str. 1 d. buvo pradėtas liepos 25 dieną. Po šią savaitę vykusios vienos iš nukentėjusiosios apklausos, tyrimas buvo išplėstas ir pagal BK 169 straipsnį - diskriminavimas dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės religijos ar kitos grupinės priklausomybės", - teigė T. Merkevičiūtė.

Prokuratūros atstovė akcentavo, kad šiuo metu šiame ikiteisminiame tyrime yra atlikinėjami visi būtini procesiniai veiksniai, vykdomos apklausos. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: