Vasario 10 d. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė atvyko į Ukrainą pirmojo oficialaus vizito.

Susitikimuose Kijeve su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu, Ukrainos Ministru Pirmininku Denysu Šmyhaliu ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Ruslanu Stefančuku premjerė aptarė įtemptą saugumo situaciją dėl Rusijos sutelktų didžiulių pajėgų ties Ukrainos rytų ir šiaurės sienomis ir Lietuvos paramą Ukrainai.

Ministrė Pirmininkė pabrėžė, kad Lietuvą ir Ukrainą jungia bendros istorijos sustiprinta strateginė partnerystė ir bendra būtinybė atlaikyti iššūkius.

„Galite pasikliauti tvirtu Lietuvos palaikymu – dabar ir visada. Strateginė partnerystė ir tikra draugystė tarp Ukrainos ir Lietuvos buvo ne kartą įrodyta ne tik žodžiais, bet ir darbais“, – teigė I. Šimonytė.

Premjerė padėkojo už Ukrainos suteiktą paramą Lietuvai saugant ES rytines sienas  nuo Lukašenkos hibridinės atakos. Ji pabrėžė, kad ir Lietuva rėmė ir rems Ukrainą Rusijos keliamų grėsmių akivaizdoje.

„Lietuva remia Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą, nepripažino ir niekada nepripažins Rusijos įvykdytos nelegalios Krymo aneksijos. Buvome, esame ir išliksime Ukrainos saugumo ir euroatlantinių siekių rėmėjai, toliau remsime dvišališkai ir telksime tarptautinę paramą Ukrainai“, – akcentavo Lietuvos Ministrė Pirmininkė.

Anot premjerės, Ukrainai reikalinga ne tik politinė parama, bet ir labai konkreti praktinė pagalba.

„Ukrainą netrukus pasieks Lietuvos dovanojamos priešlėktuvinės raketos „Stinger“ ir kita karinė parama. Labai tikiuosi ir nuoširdžiai linkiu, kad jų niekada netektų panaudoti”, – sakė I. Šimonytė.

Taip pat papildomais instruktoriais stiprinama Lietuvos karinė mokymų misija Ukrainoje, atnaujinama Ukrainos karių reabilitacija Lietuvoje.

Antrąją vizito dieną planuojamas Lietuvos ir Ukrainos premjerų apsilankymas Luhansko srityje.

lrv.lt inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: