VVTAT nustatė, kad Karina Bortkevičienė pateikė į rinką (pagamino) pavojingus gaminius – džemperį ir kostiumą. Šie gaminiai neatitiko reikalavimų, nes jų gobtuvuose panaudotos funkcinės įveriamosios virvelės. Atsižvelgus į tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei gamintojos išimtus iš prekybos ir nebesiuvamus nesaugius gaminius, Karinai Bortkevičienei skirta 800 eurų bauda. 

Džemperius CAN GO Fairy 225 ir CAN GO Robot 232 su gobtuvuose esančiomis įveriamomis funkcinėmis virvelėmis į rinką teikė ir UAB „Keturžiedė“. Naudojant džemperius pagal paskirtį ar įprastomis numatytomis vartojimo sąlygomis, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį bei amžių, gali kelti pavojų asmenų saugai ir sveikatai. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei importuotojo vartotojų informavimą, UAB „Keturžiedė“ skirta 1325 eurų bauda. 

Primename, jog mažiems vaikams skirti drabužiai su įveriamomis ar funkcinėmis virvelėmis galvos, kaklo srityje negali būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami rinkai. Gobtuve esančios virvelės vaikui žaidžiant ir aktyviai judant gali užsikabinti, išsitempti, pasileisti ir sužeisti veidą, ypač akis, taip pat užsikabinti už konstrukcijų, atramų, laikiklių, atplaišų, todėl kyla susižeidimo ir pasismaugimo pavojus. 

! Vartotojus, įsigijusius šiuos pavojingus produktus, raginame kreiptis į pardavėją, grąžinti įsigytas prekes ir susigrąžinti sumokėtus pinigus! 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

VVTAT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: