Jonaviečiams pristatinėti ir pasakoti, kuo užsiima Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras (VLC), turbūt jau nereikia. Šis centras ir jo įkūrėja Joana Gudžiūnienė puikia žinomi dėl savo aktyvių veiklų, organizuojamų renginių, paskaitų, įvairių užsiėmimų. Deja, pratęstas karantinas kiek pristabdė gyvas veiklas ir užsiėmimus – dauguma jų buvo persikėlusios į internetinę erdvę. Tačiau dabar, vis laisvėjant karantino sąlygoms, vasaros metu VLC prasidėjo pats darbymetis. Į įvairias veiklas - tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse kviečiami visi, atradę sau tinkamą ir centre siūlomą užsiėmimą.

„Tos veiklos, kurios išliko ir išgyveno karantiną, jos vyksta pilnu tempu ir negalim sustoti. Tie keli mėnesiai pakeitė visą įprastą grafiką. Dažniausiai dirbdavom mokslo metų metu, o vasarą ilsėdavomės, bet dabar griebsim tai, ko nepagavom per karantiną ir kompiuterius keisim į gyvą bendravimą“, - pasakoja VLC direktorė Joana Gudžiūnienė.

Užsiėmimai internetu turėjo įtakos kiekvienam

Akivaizdu, kad nuotoliniai užsiėmimai internetu turėjo įtakos kiekvienam - dauguma prie jų priprato ir galimybė grįžti į kontaktinius užsiėmimus atrodė bauginančiai. Nedrąsų „gyvą“ bendravimą per pirmus užsiėmimus pastebėjo ir Joana Gudžiūnienė.

„Patys mūsų mažiausieji, tik vienerių metukų mokinukai, taipogi patyrė karantino poveikį. Į pirmas pamokas rinkosi labai nedrąsiai – jautėsi nedidelė įtampa, matėsi socialumo trūkumas, dažniau būdavo pas mamas ant rankų, stebėdavo, kas jiems galima, kokius daiktus galima imti ir panašiai. Ir mamos nežinodavo kaip elgtis – mes su kaukėmis, jaučiasi dezinfekavimo priemonių kvapai, trumpai tariant – neaiškumų buvo visiems, bet tai yra nesulyginama su tuo, kas vykdavo per nuotolio pamokas. Bet dabar, po kelių kontaktinių užsiėmimų, vaikai tiesiog atsivėrė, atsigavo, tapo mamų katalizatoriais, kurie skatino džiaugtis ir žavėtis, o tai matyti yra labai gera“, -  karantino poveikį prisimena VLC įkūrėja J. Gudžiūnienė.

Anot jos, tokio amžiaus vaikų dėmesį išlaikyti tik per kompiuterį – didelis iššūkis, todėl visas VLC kolektyvas pasisako tik už „gyvus“ susitikimus, už kontaktines pamokas, kad tėvai ir vaikai dirbtų, ugdytųsi, mokytųsi  kartu, o ne stebeilytųsi į ekraną ir žiūrėtų filmukus.

Išnaudojamos visos vasaros galimybės

Atėjusi vasara kontaktinius užsiėmimus leidžia vykdyti ir lauko sąlygomis, kuo džiaugiasi tiek VLC kolektyvas, tiek centro lankytojai.

„Mes mėgstam pajuokauti – ar atsisėdus ant žolės sušlampame, ar ne. Jei šlapia – einam į vidų, jeigu sausa – dirbam lauke, juolab, kad po atviru dangumi galima dirbti su didesniu skaičiumi lankytoju. O kur dar grynas oras, saulė ir kiti vasaros džiaugsmai, todėl stengiamės išnaudoti visas galimybes“, - atvirauja J. Gudžiūnienė.

Veiklos suplanuotos visai vasarai 

„Šiuo metu darbuojamės su pačiais mažiausiai „Augu drąsiai“ programoje, taip pat vyksta mūsų karate užsiėmimai, ruošiamės pradėti organizuoti stovyklas. Turime ir įvairių projektų, kur mamoms galime pasiūlyti ir psichologinius susitikimus vaiko auginimo klausimais, liepos mėnesį kviesime mokytis kūdikių kalbos magijos bendraujant su mažais vaikais skatinant jų kūrybingumą. Esame numatę keletą renginių ir šeimoms – paburbuliuosim, spalvose pašokinėsim, tad labai kviečiu visas šeimas drąsiau eiti į bendrystę“, - planais dalinasi J. Gudžiūnienė.

Birželio ir liepos mėnesiais siūloma Jonavoje gyvenantiems, ekonomiškai neaktyviems asmenims ES fondų lėšomis finansuojamų NEMOKAMŲ veiklų – Dailės terapijos užsiėmimai, Kūdikių kalbos magijos užsiėmimai, Psichologinių-pedagoginių žinių kurso užsiėmimai, socialinių ryšių stiprinimo užsiėmimai.

Liepos 1 – 2 d. vyks paaugliams (13-16 m.) skirta stovykla „Pasimatuok tylą“. Jos metu be mobiliųjų ar išmaniųjų priemonių, pasitelkiant dailės, muzikos ir judesio terapijos metodus, bus mokomasi atpažinti savo emocijas, jas valdyti ir su jomis susigyventi. Registracija į stovyklą jau vyksta, laisvų vietų dar yra.  

Liepos – rugpjūčio mėnesiais centre vyks vasaros dienos stovyklos skirtos 6 – 12 m. vaikams. Nuo birželio 17 d. atlaisvėjus stovyklų reikalavimams, į vieną pamainą galima priimti didesnį skaičių stovyklautojų. Tad kai kuriose pamainose laisvų vietų dar yra.

Mamos sužavėtos

Užsiėmimų „Augu drąsiai“ metu vaikai skatinami stebėti savo tėvus, jaustis laisvai, tyrinėti save, smalsauti ir remtis meile bei pagarba jų amžiui. Tai užsiėmimai, kuriuose vaikai intuityviai mokosi ir ribų suvokimo, bendravimo bei dalinimosi įgūdžių, emocijų išreiškimo, o taip pat judesio, muzikalumo ir kalbinių žaidinimų. Kalbintos užsiėmimų dalyvės, mažųjų jonaviečių mamos, šia programa sužavėtos.

„Lankome užsiėmimus „Augu drąsiai“ ir džiaugiamės, kad tokios veiklos vykdomos Jonavoje. Labai laukėme atnaujintų tiesioginių užsiėmimų, nuolat stebėdavom naujienas, o kai tik paskelbė, kad renkamos naujos grupės, iš kart užsiregistravom ir dalyvaujam. Šie užsiėmimai ne tik vaikam, jie labai tinka ir mamoms. Vaikai lavinami, o mamos taip pat gali džiaugtis bendravimu su kitomis mamomis, todėl drąsiai galiu rekomenduoti šią programą ir kitiems“, - savo kūdikį glausdama  pasakojo VLC lankytoja Lina. 

„Į užsiėmimus atvykstu su sūnumi ir dukryte jau antrus metus. Dukrytei labai patinka ir tinka, semiasi bendravimo įgūdžių su kitais vaikais ir tai puikus pasiruošimas prieš žengiant į darželį, o ir vyresnėlis sūnus taip pat nelieka nuošalyje. Tokiu vaikų lavinimu esu labai patenkinta ir užsiėmimus jau rekomendavau savo draugėms, kurios su savo vaikučiais jau prisijungė prie grupės“, -kalbėjo VLC lankytoja Judita.

Naujiems mokslo metams jau pasiruošta

Kaip teigia Joana Gudžiūnienė, vasaros metu bus išnaudotos visos galimybės kuo intensyviau vykdyti veiklas, tačiau nepamirštama ir apie artėjančius naujus mokslo metus, kuriems jau yra pasirengta. 

„Naujiems mokslo metams esam pasiruošę. Stipriausiai esame pasiruošę neuroedukaciniams dailės terapijos užsiėmimams, per kuriuos atsipalaiduoja ir savo emocijas išlieja tiek vaikai, tiek mamos. Ir pastebime, kad tokie užsiėmimai populiarėja, nes yra griaunami stereotipai, kad emocijas reikia slėpti. Todėl rudeniui esame paruošę daug stiprių užsiėmimų tam, kad mūsų visų emocinė sveikata būtų kuo geresnė“, - sako J. Gudžiūnienė.

Platesnę informaciją apie VLC veiklas, vykdomus visuomeninius ir socialinius projektus rasite interneto svetainėje lavinimocentras.lt arba Facebook paskyroje.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: