Į portalą jonavoszinios.lt per pastaruosius kelis mėnesius kreipėsi ne vienas vairuotojas, atkreipęs dėmesį, kad kelyje Upninkai - Jonava, šalia Upninkėlių kaimo, yra atkarpa, kurioje transporto priemonių valdytojai turi išlikti itin budrūs: ties  išsukimu iš žvyruoto kelio yra išlūžinėjęs asfaltas, dėl kurio to nežinantys vairuotojai yra priversti staigiai išvažiuoti į kitą eismo juostą. Pastebima, kad šia sankryža nuolat naudojasi sunkiasvorės transporto priemonės, vežančios žvyrą iš karjerų. Vairuotojų teigimu, esant lietingam orui, kartu su pastarųjų padangom į kelią papuola ir nemenkas purvo sluoksnis. 

Kreipėsi ne vienas

,,Išlūžę duobės yra pavojingos dėl savo aštrumo ir to, kad jas pamatai netikėtai. Jei nežinai, kad ten asfaltas išlūžęs, tau gali tekti staigiai stabdyti arba išvažiuoti į priešpriešinį eismą. Įvertinus, kad greitis ten nėra mažas, neabejoju, kad toks kelias kelia pavojų", - teigė skaitytojas Vidas.

Jam antrino ir Upninkų kaimo gyventoja Milda, į redakciją paskambinusi dar šiandien.

,,Gal galit pasidomėti, kaip bus su sankryža šalia Upninkėlių kaimo, kur išvažinėja karjero sunkvežimiai? Šiandien važiavau nuo Jonavos link Upninkų, kai ties duobėta atkarpa, palei mane, išvažiavo automobilis važiavęs į Jonavos pusę. 

Tiesa, pavasarį ta sankryža taip pat buvo baisi - nuo karjero transporto ratų ant jo buvo prinešta daug purvo. Dėl to kelias būdavo slidus. Dabar ją neretai dengia pabirę akmenukai, o esant poreikiui staigiai aplenkti duobes, automobilį gali ir sumėtyti", - pasakojo skaitytoja.

Kelias - direkcijos

Gyventojų pastebėjimai perduoti Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). Ši paaiškino, kad valstybinės reikšmės rajoninį kelią Nr. 1502 Bukonys–Upninkai–Keižonys patikėjimo teise valdo būtent ji.

Atkreiptas dėmesys, kad už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą atsakinga AB "Kelių priežiūra", kuri atlieka šio kelio priežiūros darbus, įskaitant ir duobių kelio dangoje sutvarkymą.

,,Minėtas kelias yra prižiūrimas vadovaujantis patvirtintais kelių priežiūros normatyvais, pagal kuriuos kelkraščiuose atsiradusios pažaidos turi būti pašalintos per 15 d. nuo pažaidų užfiksavimo dienos.

Apie kelio dangos užteršimą taip pat informuosime  AB "Kelių priežiūra", kuri pasirūpins, kad danga būtų nuvalyta.

Iš karjerų važiuojantis transportas neužtikrina, kad iš transporto priemonių nebyrėtų medžiagos, kurios užteršia kelio dangą", - teigė LAKD.

Gresia baudos

Šiuo atveju direkcija atkreipia dėmesį, kad užfiksavus tokius pažeidėjus (teršiančius kelią), žmonės gali pranešti tiesiogiai į Lietuvos policiją dėl LR ANK 459 str. 9 p. nuostatų pažeidimo.

Primename, kad automobilių kelių, kelio statinių, įrenginių ar kelių eismo techninių reguliavimo priemonių sugadinimas, važiavimas asfalto danga vikšriniu transportu, kliūčių eismui keliuose sudarymas, kelio dangos užteršimas užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų.

 

Taip pat skaitykite: