Valstybinės reikšmės krašto kelio nr. 143 atkarpoje Jonava – Rukla, šalia rengiamo dviračių tako ir naujai perkeltos autobusų stotelės, prie pat kavinės "Aušrinė" žiojėjo itin aštri ir gili kelio duobė, dėl kurios vairuotoja sugadino automobilio ratą. Apie tai ji pranešė vasario 21-osios vakarą, plačiau apie tai ČIA. 

Paviešinus šį atvejį panašiais pasakojimais pradėjo dalintis ir kiti vairuotojai:

"Važiavau, 5 mašinos stovėjo ir policija. Tikrai labai nesmagi situacija "; "Aš irgi įkritau į tą duobę šiandien, garsas baisus, galvojau bus ne kažką, bet lyg be didesnių pasekmių"; "Ir man ryte teko važiuot padėti. Kiek suprantu per para laiko turi bent užpilti/suremontuoti iki saugaus lygio"; "Pirmadienio rytas ir man prasidėjo pažintimi su viena iš duobių šalia "Aušrinės". Padanga neremontuojama"; "Aš vakar “pagavau” šią duobę ir rezultate teko keisti padangą, nes ji prakirsta ir neremontuojama", - tokiais pasakojimais ir nuotraukomis dalinosi vairuotojai, kurių atsirado net keliolika. 

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai, AB „Kelių priežiūrai" pateikėme kelis klausimus, ar jiems priklausančiame kelyje bus imtasi veiksmų, nes minimas ruožas tampa nepravažiuojamas?  AB „Kelių priežiūros“ Komunikacijos skyriaus vadovė Giedrė Čekavičienė apgailestavo dėl situacijos ir pranešė, kada kelio duobė laikoma pavojinga.  

„Apmaudu, kad vairuotojams tenka atsidurti tokiose nemaloniose situacijose. Dėl atodrėkio duobės keliuose veriasi kasdien.

Žiema buvo gausi temperatūros svyravimų iš pliuso į minusą, tai stipriai veikia ilgai neatnaujintą dangą, į kurios konstrukciją patenka vanduo ir jis ten dėl pasikartojančių užšalimo ciklų atveria išdaužas. Tame pačiame kelyje gali atsiverti dešimtys duobių, vieną užtaisius, veriasi kita. Prioritetas skiriamas pavojingoms išdaužoms, t.y. didesnėms kaip 0,1 m² ploto ir gilesnėms nei 40 mm.

Vairuotojų prašoma būti budriais, ypač važiuojant vietomis, kur sunku įžiūrėti galimą duobę, pasirinkti saugų greitį, stebėti kelio ženklus, ypač tamsiuoju paros metu, lyjant lietui ar po jo, kai duobes užpildo vanduo ir kartais sunku įvertinti, kokio dydžio bei gylio gali būti ištrupėjusi kelio dalis“, - teigė Giedrė Čekavičienė.

Šiandien, vasario 23-ąją vairuotojai užfiksavo intensyviai vykdomus duobių lopymo darbus minimo ruožo dvejose vietose: ties naujai perkelta autobusu stotele ir ant viaduko per geležinkelį, tad tikimės, kad vairuotojų kelionės kelyje Jonava - Rukla taps saugesnės.

Apie pavojingas išdaužas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui, vairuotojai gali informuoti trumpuoju Eismo informacijos centro tel. nr. 1871 (trumpojo tel. nr. kaina 0,09 Eur/min.), kiti tel. nr.: +370 5 232 9600, +370 615 49300.

Beje, kelyje Jonava-Rukla nukentėję vairuotojai buvo kviečiami rašyti ir kolektyvinį ieškinį dėl patirtos turtinės žalos. Draudikai atkreipia dėmesį, kad automobilio savininkas turi teisę reikalauti kelio nelygumų padarytos žalos atlyginimo nepriklausomai nuo to, ar automobilį draudė tik privalomuoju draudimu, ar ir „Kasko“. Abiem atvejais įvykiui užfiksuoti teks kviesti policijos pareigūnus. Tačiau neturint „Kasko“ draudimo, žalos atlyginimo pačiam vairuotojui teks reikalauti iš kelio savininko ar už priežiūrą atsakingos įmonės, o tai nėra paprasta.

Pagrindinėje nuotraukoje - kelio duobių taisymas

Galerijoje - kelyje Jonava - Rukla nukentėjusių vairuotojų nuotraukos 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: