„Vasara kaip pasaka“- toks buvo Jonavos vaikų l/d „Žilvitis“ startas vasarą ugdymą perkeliant  į lauko erdves. Įstaigos administracija pasirūpino, kad jos būtų atnaujintos, papildytos įvairiais lauko žaislais, priemonėmis.

Vasarą vaikai daug laiko nori praleisti lauke, tad įstaigos pedagogės parengė projektą, kurio tikslas siekti, kad vaikai gryname ore būtų ugdomi kryptingai. Prie projekto noriai prisijungė ir kitų sričių specialistės: socialinė pedagogė, psichologė, logopedė, visuomenės sveikatos specialistė ir, kas labai mus pradžiugino, buvusios įstaigos ugdytinės R. Samulevičiaus progimnazijos mokinės.  Tad organizatorės „supynė“ įvairių veiklų „vainiką“ . Birželio 6-10 dienomis vaikai lauke sportavo, tapė, šoko, dainavo, eksperimentavo, prisiminė saugaus eismo taisykles.

Organizatoriai taip pat įtraukė ir  ugdytinių tėvelius,  išdygo palapinių miestelis kaip tikroje stovyklavietėje. Kad vasara vaikams tikrai būtų tarsi pasaka, kiekvieną ugdomąją veiklą vaikus džiugino spalvingi  personažai: bitė, drugelis, plati šypsenėlė, Karlsonas, Pepė , Amsis bei linksmieji kapitonai.

Vasaros stovyklėlės atidarymas buvo triukšmingas, žaismingas, muzikalus, kitaip ir negali būti, kai svečiuojasi Pepė Ilgakojinė ir Karlsonas, kuriuos savo laiveliu „Narsuolis“ atplukdė narsūs, pastabūs kapitonai. Jie džiaugėsi vaikų pastatytomis palapinėmis, išpuoštomis lauko erdvėmis, vaikų gera nuotaika, o netrukus tolumoje kapitonas įžiūri ir svečius: policijos pareigūnes ir šuniuką Amsių. Kad viešnios kelią rastų į stovyklėlę, pasirūpino įstaigos soc.pedagogė Jolanta. Svečiai vaikams priminė saugaus elgesio taisyklės, kurių privalo laikytis kiekvienas, nežiūrint į tai ar vasaros atostogos, ar kitas metų laikas.  Popietė buvo taip pat  skirta ir kūrybinei meninei veiklai. Vaikai galėjo prisiminti dailės užsiėmimus su dailės studijos „Vaivorykštė“ mokytoja Regina ir išbandyti raštų piešimą, spalvų derinimą ant įvairių paviršių. Kas piešė kreidelėmis, kas akvarele ant kartono, maistinės plėvelės, kas dekoravo akmenėlius ir kt. O jei kurti nesinorėjo, juk šalia palapinės- gulk ir svajok.

„Emocijų dienelei“  labai ruošėsi psichologė Jūratė. Ji įdomiai, vaikams suprantamai, panaudojusi žaidybinius elementus papasakojo apie jausmų pasaulį. Vaikai ieškojo lobio, bandė atspėti Bitutės emociją ir ją išreikšti. Vėliau „subujojo“ emocijų medis, jame „pakibo“ emocingos bitutės. Vaikai vis pribėgdami ieškojo, apžiūrinėjo jiems patinkančias biteles, spėliojo emocijas, bei  sužinojo, kad pykti, liūdėti yra normalu ir reikia išmokti  su tuo susitvarkyti. Po pietų rinkomės į „Vasaros skaitinius“ su buvusia ugdytine R. Samulevičiaus progimnaziste Vyte. Ji ne tik išraiškingai skaitė vaikams kūrinį, bet ir padovanojo savo vaikystės knygelių, taip palinkėdama pamėgti skaityti knygas.

Sekanti diena nešė ramią kūrybinę atmosferą gamtoje. Vaikai braidė po pievą, rinko, apžiūrinėjo augalėlius, juos dėliojo į mandalas, kas padėjo atsipalaiduoti. Mažieji „draugavo“ su smėliu ir statė smėlio pilis. Priešmokyklinukai neišsigando tamsių debesų ir nukeliavo į miesto Viešosios bibliotekos knygų terasą, kur jų laukė Jonavos sveikatos biuro komanda, praturtinusi vaikus žiniomis, kaip būti sveikiems. Vaikų laukė smagios užduotys, puiki nuotaika ir prizai. Popietė su buvusia ugdytine, R. Samulevičiaus progimnaziste Elena ir jos energinga gimnastikos treniruote išsklaidė paskutinius pietų miegelio likučius.

L/d „Žilvitis“ turi daug erdvės judėjimui, tačiau reikia žinoti, kaip saugiai judėti, kad kūnas būtų paruoštas judriems žaidimams. Apie tai, kaip teisingai treniruoti kūną, masažuoti pėdutes žaismingai parodė ir papasakojo visuomenės sveikatos specialistė Viktorija. Džiaugiamės, jog turime basakojų taką-tinkamą pėdučių masažo erdvę po ranka. Buvo pasirūpinta ir kitomis masažo priemonėmis.

Įstaigoje taip pat apstu erdvės ramiems pasisėdėjimams, nusiraminimui. Čia vaikučiai gali su draugu pasikalbėti, kad draugas teisingai suprastų pasakojimą ar pagalbos prašymą, būtina taisyklingai  tarti garsus. Tuo pasirūpino logopedė Justė, kuri įvairioms amžiaus grupėms pritaikė ir kartu su vaikais žaidė garsinius žaidimus. Jų metu vaikai mankštino ir stiprino liežuvėlio ir burnos raumenis, stengėsi ir mokėsi taisyklingai tarti įvairius garsus.

Po pietų vyko šokių studijos „Magija“ ritmingo, nuotaikingo šokio pamokos. Prisijungė buvusios ugdytinės R Samulevičiaus progimnazistės Urtė, Gabrielė ir Dovilė. Jos iki šiol tęsia pamokas šioje studijoje, tik jau  mokykloje, ir negali pamiršti praleistų dienų darželyje.

Savaitė prabėgo kaip viena diena. Pepė ir Karlsonas su kapitonais negalėjo ilgiau užtrukti tokioje šaunioje stovykloje, nes magėjo žinią nešti kuo toliau, kuo plačiau, tad atsisveikinimo metu skambėjo dainos, kurių daug išmokė muzikos mokytoja Irma, į dangų kilo  muilo burbulai, na o direktorė Vitalija Jagelavičienė tarė džiugų padėkos žodį vaikams, palinkėdama nepaleisti vasaros teikiamų linksmybių, atrasti vis naujų, įdomių, nuotaikingų  veiklų, o kad energijos užtektų visai vasarai, visus ugdytinius pavaišino „saldainiukais-energiukais“.

Mes, suaugę, atvėrėme vaikams duris į vasarą ir parodėme, kad vasara gali būti kaip pasaka.

Dėkojame organizatoriams: mokytojoms Jovitai, Teresei, Vilmai, Svetlanai, Virginijai, kad parodė pradžią, kaip smagiai galima praleisti vasarą darželyje ir visai darželio bendruomenei.

 

Straipsnį parengė: Vitalija Jagelavičienė

                               Virginija Jankauskienė

Nuotraukos iš l/d „Žilvitis“ archyvo

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: