Rytoj, vasario 1 d., prasideda 2024 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 11 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji.

„Profesinis mokymas populiarėja tiek tarp jaunuolių, tiek tarp suaugusiųjų, kurie nori keisti turimą profesiją. Džiugina ir tai, kad stojantieji į profesines mokyklas įprastai ir renkasi profesijas, kurių labiausiai reikia darbo rinkoje. Joje šiuo metu reikalingiausios yra inžinerijos, sveikatos priežiūros, informacinių technologijų, paslaugų sričių profesijos. Kviečiame visus norinčius mokytis profesinėse mokyklose aktyviai dalyvauti žiemos priėmime ir įgyti norimą kvalifikaciją“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Kvietimų mokytis stojantieji sulauks vasario 15 d., o mokymo sutartis su profesinio mokymo įstaigomis pasirašyti galės vasario 19–20 d. Mokymosi procesas prasidės vasario 21 d.

Priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vyksta žiemos ir vasaros etapais. Šiemet pagrindinio priėmimo vasaros etapas vyks nuo birželio 3 d. iki rugpjūčio 5 d. Papildomas priėmimas planuojamas rugpjūčio 14–25 d.

Prasidėjus 2024–2025 m. m. mokslo metams, kaip įprastai, bus organizuojamas ir papildomas priėmimas į neužpildytas valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas. Jis vyks nuo rugsėjo 2 d. iki spalio 31 d.

Šiemet ir kitais metais į profesinio mokymo įstaigas iš viso numatoma priimti 41,2 tūkst. mokinių, t. y. kasmet po 20,6 tūkst. mokinių. Daugiausia valstybės finansuojamų vietų planuojama inžinerijos, paslaugų, gamybos ir perdirbimo, informacijos ir ryšio technologijos sritims.

ŠMSM info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: