Jonavoje atsirado nauja iniciatyva – „Triumfo arka“. Balandžio mėnesį buvo kviečiama iki gegužės 15 dienos teikti kandidatus „Triumfo arkos“ apdovanojimui, o šiandien jau aiškėja, kokie tai apdovanojimai, kam jie bus skirti ir kada bus teikiami.

„Mūsų rajone tai visiškai nauja iniciatyva, kurios iki šiol nebuvo. Pirmą kartą, birželio 11 dieną, Vasaros atidarymo šventės metu „Triumfo arką“ galės pamatyti visi miesto gyventojai“, - sako mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

„Triumfo arkos“ apdovanojimų tikslas – įvertinti ir skatinti vaikus ir mokinius, lankančius Jonavos rajono savivaldybės švietimo įstaigas, per mokslo metus pasiekusius aukščiausius rezultatus ikimokyklinio ugdymo, akademinėje, kultūros ir meno, sporto srityse, atstovaujant Jonavai.

„Šių apdovanojimų tikslas, pagerbti vaikus, kurie per visus mokslo metus pasiekė išskirtinių laimėjimų. Tokių vaikų sulaukiame kiekvienais metais bent kelių dešimčių, tačiau jie pagerbiami tik savo mokslo įstaigos rate. Mes norime šiais vaikais pasidžiaugti garsiai, viešai, su visu miestu, kad apie vaikų gabumus ir jų pasiekimus sužinotų visi.

Anksčiau pagerbdavome ir mero padėkomis apdovanodavome mokinius šimtukininkus – egzaminus išlaikiusius 100 balu, bet jautėme, jog nuošalyje likdavo ir kiti aukštus pasiekimus pelnę mokiniai. Tad šių metų „Triumfo arkos“ apdovanojimai apima vaikų grupes nuo ikimokyklinio amžiaus iki pat abitūros – tokių vaikų šiemet apdovanosime virš 30“, - sako mero pavaduotoja.

Mero padėka ir rankų darbo, vardinė stiklo skulptūra „Triumfo arka“ – tokie apdovanojimai bus teikiami nominantams jau šį šeštadienį, birželio 11 dieną.

„Didžioji dalis vaikų bus pagerbti už pasiekimus akademinėje srityje, mokiniai, kurie laimi prizines vietas respublikinėse olimpiadose. Bet mes turime ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurie net tarptautiniu lygmeniu laimėjo aukštų pasiekimų meno srityje. Turime ir sporto centro ugdytinių, ir meno mokyklos auklėtinių, kurie Jonavos vardą garsina ne tik respublikos lygiu, bet gerokai ir už jos ribų. Visiems šiems vaikams padėkosime garsiai ir pakviesime visą miestą jais džiaugtis. Tikiuosi, kad ši „Triumfo arkos“ patirtis taps tradicija, kurią neabejotinai kartosime“, - pasakojo B. Gailienė.

Aukštų rezultatų pasiekę mokiniai apdovanojimams atrinkti pagal „Triumfo arkos“ apdovanojimų teikimo tvarkos aprašą. Kandidatus siūlė švietimo teikėjas, kur mokosi šalies ar tarptautinės olimpiados (konkurso, parodos, varžybų ir kt.) laimėtojas, teikdamas motyvuotą prašymą savivaldybės administracijai dėl apdovanojimo.

„Triumfo arkos“ apdovanojimai vyks Vasaros atidarymo šventėje, birželio 11 d., Ramybės skvere. Plačiau apie renginį ČIA.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: