Atšilus orams ir saulei džiuginant vis dažniau, padidėja poreikis papildomai rūpintis oda. Intensyvesni UV spinduliai, karštis ir padidėjęs aktyvumas – vos keli iš iššūkių, su kuriais veido oda susiduria vasarą. Netinkamai parinktos kosmetikos priemonės vasaros metu gali sukelti odos sudirgimą, išsausėjimą, bėrimus ar net alergines reakcijas.

Trys svarbiausi odos priežiūros žingsniai vasarą

Reguliariai reikėtų atlikti keletą odos priežiūros rutinos žingsnių, siekiant išlaikyti gražią ir sveiką veido odą vasarą.

1.   Veido odos valymas

Vasaros metu gyvenimas suintensyvėja – daugiau keliaujame, leidžiame laiko lauke, aktyviai judame, maudomės vandens telkiniuose. Visi šie veiksniai ir naudojamos veido priemonės gali lemti didesnį prakaitavimą ir nešvarumų kaupimąsi, todėl būtina kasdien tinkamai nuvalyti veido odą.

Jūsų odos tipui tinkantį veido prausiklį derėtų naudoti kas vakarą, nuvalius makiažą, švelniai masažuoti 1-2 minutes. Esant poreikiui, prausiklį galima naudoti ir du kartus per dieną – ryte ir vakare – tačiau svarbu, kad jis nesausintų odos ir neturėtų stiprių AHA ir BHA grupių rūgščių, tokių kaip glikolio, pieno, salicilio. Jeigu jos visgi yra naudojamos, būtina tepti odą SPF kremu.

2.   Veido odos drėkinimas

Svarbiu žingsniu po valymo yra odos tonizavimas, pH pusiausvyros atstatymas ir drėkinimas. Patariama rinktis lengvos tekstūros, neriebias priemones su hialurono rūgštimi ir gliceroliu, kurie giliai drėkins veido odą ir užkirs kelią jos išsausėjimui.

Be išorinio drėkinimo, itin svarbu gerti daug skysčių – rekomenduojama per dieną išgerti 2-3 litrus vandens. Vasaros metu, pakilus oro temperatūrai ir aktyviau judant, organizmas reikalauja daugiau vandens, tad svarbu pasirūpinti atitinkamu drėkinimu ir aprūpinimu vitaminais ir mineralais iš vidaus.

3.   Apsauga nuo saulės

Ne paslaptis, kad UV spinduliai yra kenksmingi mūsų odai. Jie pažeidžia odos apsauginį barjerą, gali sukelti bėrimus, paraudimą ir priešlaikinį odos senėjimą. Nors nuo šių spindulių odą saugoti reikėtų visus metus, vasarą padidėja rizika nudegti saulėje, kas sukelia papildomą diskomfortą, odos paraudimą, perštėjimą, lupimąsi, o taip pat, gali sukelti ankstyvas raukšles ir netgi išprovokuoti pavojingas odos ligas.

Nudegimų prevencijai vasaros metu itin svarbu naudoti apsaugą nuo saulės spindulių – kiekvieną kartą išeinant iš namų naudokite veido kremus bent su SPF 30 filtru. Tai ypač svarbu deginantis, būnant prie jūros ar šiltuose kraštuose.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad toks kremas nekimštų porų, neturėtų kenksmingų sudedamųjų dalių, o tvaresniam pasirinkimui – neterštų vandens.

Veido priemonės ir ingredientai, kurių vasarą reikėtų vengti

Vasaros metu itin svarbu atkreipti dėmesį į naudojamų kosmetikos priemonių sudėtį – tam tikros sudedamosios dalys gali padidinti odos jautrumą saulės spinduliams ar kimšti poras, skatinti odos riebalavimąsi.

Hialurono rūgštis

Vasarą galite drąsiai rinktis drėkinamuosius kremus su hialurono rūgštimi. Ji pasižymi gebėjimu pritraukti ir išlaikyti didelį kiekį vandens ir užtikrina ilgalaikį odos drėkinimą.

Glicerolis

Kaip ir hialurono rūgštis, glicerolis geba pritraukti ir išlaikyti drėgmę. Jis taip pat pasižymi raminančiomis savybėmis, mažina odos sudirgimą ir uždegimą. Be to, glicerolis sukuria odą apsaugantį barjerą, saugantį nuo aplinkos veiksnių.

Vitaminas C

Šis vitaminas pasižymi savo antioksidacinėmis savybėmis ir gebėjimu apsaugoti odą nuo UV spindulių, kolageno gamybos skatinimu ir odos stangrumo išlaikymu. Be to, vitaminas C mažina bėrimus ir pigmentines dėmes. Svarbu pabrėžti, kad naudojant vitamino C sudėtyje turinčias priemones ryte, būtina tepti ir SPF kremą.

Vitaminas A

Vitaminas A, dar vadinamas retinoliu, yra žinomas dėl savo senėjimą ir raukšlių atsiradimą lėtinančių ir bėrimus mažinančių savybių, todėl yra plačiai naudojamas skirtingo amžiaus žmonių. Tačiau svarbu pabrėžti, kad vitaminas A padidina odos jautrumą saulės spinduliams ir pažeidžia natūralų apsauginį sluoksnį, todėl vasaros metu retinolio, ypač stipresnių jo koncentracijų, rekomenduojama atsisakyti.

Vis dėlto, jeigu naudojimo nutraukti neketinate, geriau jį tepkite vakare, o ryte būtinai saudokite SPF. Karščiausiais vasaros mėnesiais galima rinktis švelnesnes retinolio alternatyvas, tokias kaip retinaldehidas arba bakučiolis – gamtoje randamas retinolio pakaitalas.

Rūgštys

Kosmetologijoje dažnai naudojamos stipresnės rūgštys, skatinančios odos regeneraciją ir gerinančios jos išvaizdą. Priemonės su rūgštimis padidina odos jautrumą, kas gali sudirginti odą ir sukelti nepageidaujamas dėmeles ar bėrimus. Todėl vasaros laikotarpiu rūgštines procedūras reikėtų derinti su mažiau saulėtu oru, saugoti odą ją tepant SPF kremu ir kaitrioje saulėje nešiojant galvos apdangalus.

Kokybiškos veido priemonės išpuoselėtai odai

Odos priežiūra vasarą reikalauja daugiau dėmesio ir atidumo, tačiau norint išlaikyti sveiką ir spindinčią veido odą, svarbu ja tinkamai pasirūpinti. Todėl skatiname pasirinkti kokybiškas ir jūsų odai tinkančias veido priežiūros priemones, kurias galite rasti Douglas Lietuva internetinėje parduotuvėje, ir leisti jūsų odai džiaugtis vasara kartu su jumis.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: