Vicemeras E. Sabutis: ,,Opozicijos pareikštas nepasitikėjimas – nemalonus politinis žaidimas

Vicemeras E. Sabutis: ,,Opozicijos pareikštas nepasitikėjimas – nemalonus politinis žaidimas
VAS 07
2020-02-07 16:24 2020

Jau rašėme, kad vakar, vasario 6-ąją, vyko 10-asis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio pabaigoje opozicijos atstovai pareiškė nepasitikėjimą vicemeru E. Sabučiu (plačiau skaitykite čia). Portalas jonavoszinios.lt pakalbino mero pavaduotoją šia tema ir pasiteiravo, kaip jis vertina minėtą opozicijos akibrokštą.

Tikina, kad dirba kaip dirbęs

,,Opozicijos pareiškimas man tikrai buvo netikėtas. Visų pirma, aš dirbu jau ne pirmą kadenciją – buvau vicemeru, tada buvau išrinktas meru, vėliau vėl patvirtintas vicemeru. Praėjusiuose rinkimuose aš, kaip ir visa socialdemokratų partija, sulaukiau gana didelio rinkėjų pasitikėjimo, kurį parodė balsų ir gautų tarybos narių mandatų skaičius. Mane, kaip mero pavaduotoją, patvirtino Taryba. Dirbau lygiai taip pat, kaip ir prieš tai 4 metus. Dėl to iki šiol nesuprantu, kodėl man buvo pareikštas nepasitikėjimas. Man sunku įsivaizduoti, už ką nepasitikima manimi. Vienintelis atsakymas, kurį galiu įsivaizduoti yra tas, kad jau 1,5 metų visiems ne paslaptis, jog esu socialdemokratų kandidatas į Seimą vienmandatėje rinkimų apylinkėje. Gal todėl siekiama sukompromituoti, sumenkinti mano įvaizdį?“, - paklaustas, kaip vertina opozicijos akibrokštą, kalbėjo E. Sabutis.

Nesupranta, kuo tiksliai yra kaltinamas

Aptarto opozicijos pareiškimo aiškinamajame rašte įvardijama, kokios veiklos sritys priklauso vicemerui. Šalia to teigiama, kad E. Sabutis neteisingai vykdė jas bei pažeidė Tarybos veiklos reglamentą. Tačiau detaliai nepaaiškinama, kuo remiantis mesti kaltinimai.

,,Man belieka spėlioti, ką dariau blogai? Tačiau viduje dėl savo veiklos jaučiuosi ramus. Aš visada sakiau ir sakysiu, kad būdamas vicemeru siekiu vykdyti rinkėjams duotus įsipareigojimus. Mes turim virš 90 koalicinių įsipareigojimų. Prieš posėdį suskaičiavau, kad 44 iš jų jau ,,judinami“ – dalis jų įgyvendinta, dalis įgyvendinama, o kitiems šių metų biudžete jau yra numatytas finansavimas. Asmeniškai aš esu tikrai daug prie to prisidėjęs. Tik kad nevaikštau ir visiems nekartoju, to nepabrėžiu.

Politiko dalia

Kalbėdamas apie vakar jam mestus kaltinimus vicemeras apgailestauja, kad jų krūvis neaplenkia ir jo šeimos.

,,Vakar tarybos posėdyje kažkas labai teisingai pasakė, kad politikai turi turėti 5-6 kartus storesnę odą. Gaila tik šeimos, mamos, uošvių, kurie tikrai jautriai sureagavo į tai. Na, bet ir jie žino, koks mano darbas ir ko aš galiu sulaukti dėl jo. Esu viešas asmuo“, - kalbėjo E. Sabutis.

Sulaukė palaikymo

Išplatinus pranešimą apie opozicijos užmojus skirtingose socialinio tinklo ,,Facebook“ grupėse tarp jonaviečių užvirė diskusija: dalis jų neslėpė džiaugsmo, kiti atvirai palaikė vicemerą ir kaltino opoziciją ,,tuščiais, bet šaukiančiais“ pareiškimais. E. Sabutis pasakoja, kad ne vienas žmogus jam asmeniškai atsiuntė palaikančias žinutes.

,,Galiu pasakyti, kad aš taip pat skaičiau komentarus. Džiugu, kad sulaukiau nemažai palaikymo. Sulaukiau ir gražių asmeninių žinučių“, - džiaugėsi vicemeras.

Žvelgia optimistiškai

Paklaustas, kaip jo nuomone baigsis ši istorija, E. Sabutis tikina, kad tikisi sulaukti kolegų palaikymo.

,,Aš esu optimistas. Labai tikiuosi, kad viskas baigsis taip, kaip ir turi baigtis. Kadangi turime valdančiąją daugumą, o posėdžio metu vyks slaptas balsavimas, tikiuosi, kad kolegos palaikys mane ir nepritars opozicijos siūlymui, paprieštaraus jam“, - kalbėjo E. Sabutis.

Pasitrauktų be balsavimo

Komentuodamas vakarykštį akibrokštą E. Sabutis užtikrintai sako, kad jei nepasitikėjimą juo būtų pareiškęs meras, jis iš savo darbo vietos pasitrauktų nelaukdamas jokių balsavimų.

,,Meras taip pat turi galimybę pareikšti nepasitikėjimą savo pavaduotoju. Jei jis pasakytų, kad aš kažko nepadariau, dirbau nepatenkinamai, aš nežaisčiau jokių žaidimų, neprašyčiau kolegų tarybos narių palaikyti mane ir priešintis mero valiai – aš pasitraukčiau savo noru. Meras, pasitikėdamas manimi, teikė mano kandidatūrą Tarybai, vėliau Taryba mane patvirtino vicemeru. Aš su meru dirbu kiekvieną dieną. Kol kas iš jo pusės turiu tik pasitikėjimą“, - pasakojo E. Sabutis.

Spręs kitą penktadienį

Opozicija savo reikalavimuose nurodė, kad pageidauja, jog nepasitikėjimo E. Sabučiu klausimas būtų svarstomas vasario 20-ąją. Tarybos posėdžio metu Jonavos rajono savivaldybės meras M. Sinkevičius atkreipė dėmesį, kad tądien jis, kaip Savivaldybių asociacijos prezidentas, bus išvykęs į Izraelį.

Dėl to šiandien, atsiklausus visų Tarybos narių, didžioji jų dalis pritarė, kad Tarybos posėdis būtų šaukiamas vasario 14-ąją 10 valandą.

,,Meras yra Tarybos pirmininkas ir natūralu, jog jis nori pats vesti šį posėdį. Posėdį gali vesti ir vicemeras, tačiau žinodamas, kad sprendžiamas klausimas bus tiesiogiai susijęs su manimi, aš tikrai nenorėčiau to daryti.

Pagal vietos savivaldos įstatymą, jei Tarybos posėdį inicijuoja ne meras, o kažkas kitas – pavyzdžiui kiti Tarybos nariai, meras turi vėliausiai per dvi savaites jį sušaukti. Įstatyme neparašyta, kad Tarybos nariai gali reikalauti konkrečios tarybos posėdžio datos šių dviejų savaičių intervale, o meras privalėtų paklusti tokiam reikalavimui. Manau, kad meras pasielgė demokratiškai ir sužinojęs visų Tarybos narių nuomonę, skyrė tarybos posėdžio datą“, - kalbėjo E Sabutis.

Panaši situacija, kai mero pavaduotojui buvo pareikštas nepasitikėjimas, buvo susiklosčiusi 2011-2015 metų Tarybos kadencijoje – tuomet opozicija pareiškė nepasitikėjimą vicemero pareigas einančiam Vytautui Venckūnui.

Tai nėra politinė reklama. Tai neatlygintinai skleidžiamas įprastinio pobūdžio informacinis pranešimas turintis valstybės politiko komentarus.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas: pareikštas nepasitikėjimas E. Sabučiu

Tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas: pareikštas nepasitikėjimas E. Sabučiu 1

Šiandien, vasario 6-ąją, vyko 10-asis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu buvo aptarta daugybė svarbių klausimų. Nors dalį jų lydėjo aršios politikų diskusijos, bene didžiausia staigmena ...

Į opozicijos reikalavimą paneigti ir atsiprašyti - pateiktas patikslinimas

Į opozicijos reikalavimą paneigti ir atsiprašyti - pateiktas patikslinimas

Šiandien, vasario 6-ąją, rubrikoje „Savivaldybė“ skelbėme savivaldybės administracijos pateiktą informaciją, kad tarybos opozicijos atstovas Gintautas Brukas teikia tarybai alternatyvų sprendimo projektą dėl Kom...

Jonavos r. PK viršininko ir opozicijos susitikime - kamerų perdavimo, nusikalstamumo bei kiti svarbūs klausimai

Jonavos r. PK viršininko ir opozicijos susitikime - kamerų perdavimo, nusikalstamumo bei kiti svarbūs klausimai

Vakar, lapkričio 11-ąją, Jonavos rajono policijos komisariate vyko opozicijos bei komisariato viršininko Šarūno Martinkėno susitikimas. Jame aptarta  nusikalstamumo situacija mieste bei rajone, Rukloje įreng...

Savivaldos atstovai antrą kartą vieši Kinijoje: kiek rajono biudžetui kainuoja tokios partnerystės apraiškos?

Savivaldos atstovai antrą kartą vieši Kinijoje: kiek rajono biudžetui kainuoja tokios partnerystės apraiškos?

Liepos mėnesį Jonavos rajono savivaldybė paskelbė pasirašiusi partnerystės sutartį su Xuzhou miesto savivaldybe (Kinijos Liaudies Respublika). Neseniai mūsų savivaldos delegacija, kurią sudarė 5 asmenys, apl...

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Vieni iš svarbiausių Jonavos rajono savivaldybės dokumentų – rajono savivaldybės 2020-2022 metų strateginis veiklos planas ir rajono biudžeto planas 2020 metams.  Vasario 6 d. tarybos posėdyje svarstomi abu ...

Etikos komisiją pasiekia netiksli informacija?

Etikos komisiją pasiekia netiksli informacija? 1

Po to, kai sausio 24-ąją buvo paskelbta, jog Jonavos rajono savivaldybės tarybos etikos komisijai (Komisija) darbo netrūksta ir jų akiratyje atsidūrė net 13 tarybos narių, vienas jų teigia, kad Komisiją pasi...

Savivaldos atstovų komandiruotės 2019-aisiais: aplankė ir Rusijos federaciją, ir Kiniją, ir Moldovą

Savivaldos atstovų komandiruotės 2019-aisiais: aplankė ir Rusijos federaciją, ir Kiniją, ir Moldovą

Viešojoje erdvėje nuolat galima išgirsti diskusijas apie valdžios atstovų komandiruotes ir tam skirtas išlaidas. Dažniausiai jų epicentre - seimūnai ar ministrai, tačiau darbinius vizitus į užsienio šalis tu...

Vaikai įrodė - nereikalingi daiktai gali tapti namų puošmena ar smagiu žaidimu

Vaikai įrodė - nereikalingi daiktai gali tapti namų puošmena ar smagiu žaidimu

Specialistai teigia, kad vaikai geriausiai įsimena tai, kas vaizdinga ir ką galima pritaikyti praktiškai. Todėl iniciatyva „Kita forma“ pakvietė šalies darželinukus ir moksleivius dalyvauti neįprastame festi...

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Vakar, sausio 9-ąją, skirtingose socialinio tinklo ,,Facebook“ grupėse išplatinta informacija, kad Jonavos rajono savivaldybės kontrolės komitetas aiškinsis, kodėl buvo išasfaltuota iki Tarybos nario Nerijau...

Arba aplinkkelis, arba kiti sprendiniai, bet spūsčių problemą Jonavoje būtina spręsti

Arba aplinkkelis, arba kiti sprendiniai, bet spūsčių problemą Jonavoje būtina spręsti 3

Jau esame publikavę ne vieną ir ne du straipsnius apie Jonavos pietrytinį aplinkkelį. Neseniai skelbėme straipsnį  ...

Jonavos ligoninėje "ieškotas" įstaigos gelbėjimo planas

Jonavos ligoninėje "ieškotas" įstaigos gelbėjimo planas

Šiandien, lapkričio 12 d., VŠĮ „Jonavos ligoninė“ konferencijų salėje susitiko šios įstaigos medikų profsąjungų atstovai su Jonavos r. savivaldybės tarybos opozicinių frakcijų nariais. Susitikimas surengtas ...

Taryba sprendė, ar jonaviečiai galės nemokamai naudotis viešuoju transportu

Taryba sprendė, ar jonaviečiai galės nemokamai naudotis viešuoju transportu

Vakar, gruodžio 19-ąją, vyko Jonavos rajono savivaldybės posėdis. Jo metu svarstyti 28 klausimai, tarp kurių – ir nemokamo viešojo transporto idėja. Iš dviejų liko tik vienas...

Atidarytas renovuotas Ruklos kultūros centras

Atidarytas renovuotas Ruklos kultūros centras

Dar 2017 m. birželio mėnesį Jonavos rajono savivaldybės pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Europos tarybos vystymo banku (ETVB), kuris projektui „Pabėgėlių integracijos skatinimas“ skyrė 600 tūkst. eurų. Dar b...

JKC krašto muziejus mini 30-ąsias įkūrimo metines

JKC krašto muziejus mini 30-ąsias įkūrimo metines

„Prieš tris dešimtmečius jonaviečiai, įkvėpti Atgimimo, kėlė klausimą dėl muziejaus įsteigimo Jonavoje“, - Jonavos kultūros centro (JKC) krašto muziejaus 30-ųjų įkūrimo metinių renginyje kalbą pradėjo muziejaus ...

Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanoti Jonavos pedagogai

Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanoti Jonavos pedagogai 2

Šiandien Jonavos kultūros centre pagerbti ir apdovanoti Jonavos rajono mokytojai. Tarptautinės mokytojų dienos proga buvusiems ir esamiems pedagogams surengtas ir šventinis koncertas. Į mokytojų...

Užusaliuose atidarytas naujas medicinos punktas

Užusaliuose atidarytas naujas medicinos punktas

Šiandien, spalio 7-ąją, Užusalių seniūnijos (Jonavos r. ) administraciniame pastate oficialiai atidarytas naujai įrengtas Užusalių medicinos punktas. „Mintis, kad pagerinti sąlygas teikti kaime medicinos...