Jau rašėme, kad planai maitinti Jonavos rajono moksleivius taikant švediško stalo modelį pamažu virsta kūnu - nuo rugsėjo 16 dienos keturių rajono mokyklų ugdytiniai gali pasirinkti, koks maistas atsidurs jų lėkštėse. Švediško stalo terminu apibūdinama tokia maitinimo organizavimo sistema, kurios tikslas – sudaryti sąlygas vaikams patiems pasirinkti valgiaraščiuose nurodytus patiekalus, jų sudedamąsias dalis ir kiekius.

Senamiesčio ir J. Ralio gimnazijų moksleiviams buvo sudarytos sąlygos patiems įsidėti kiek ir kokių nori patiekalų, o R. Samulevičiaus progimnazijos priešmokyklinukai ir pirmokai, Kulvos A. Kulviečio pradinukai jau turėjo galimybę išbandyti dalinį švediško stalo modelį – rinktis daržoves, salotas, gėrimus. Karštus patiekalus jiems įdeda valgyklų personalas.

Rubrikoje ,,Vieša nuomonė“ klausėme jonaviečių, ką šie mano apie švediško stalo maitinimo modelį? Jų išsakytos mintys atskleidė, kad pastarasis vertinamas nevienareikšmiai.

Teigiamos nuomonės

,,Pilnai pasiteisino, mokausi vienoje iš gimnazijų, anksčiau valgykloje maisto nevalgydavau, tačiau šiemet pradėjau. Patogu pasiimti, matai visas opcijas“, - tikino viena skaitytoja.

,,Aš manau, kad yra puikus variantas vaikams, kai jie patys gali rinktis, ką nori valgyti“, - antrino jonavietė Jūratė.

,,Aš už švediško stalo modelį Jonavos Senamiesčio gimnazijoje“, - tikino Sonata.

Neigiamos nuomonės

Keletas jonaviečių, pasisakydami apie švediško stalo maitinimo modelį, neslėpė skepticizmo.

,,Mano dukroms toks maitinimas nepatiko – neskanu, o maisto porcija gaunasi brangi“, - teigė Loreta.

,, Mintis yra gal ir gera, tačiau reikia keisti asortimentą arba maisto gamintojus“, - rašė skaitytoja.

,,R. Samulevičiaus progimnazijoje pradinukai nesusigaudo kaip jiems tą maistą nusipirkti, o tie, kurie susigaudo kažkiek nespėja pavalgyti ir vėluoja į pamokas. J.Ralio gimnazijoje vaikai nesutinka mokėti už 200 g košės, jeigu jiems pasvėrė tik 136 g. Skundžiasi, kad ilgai užtrunka eilėje. Nei buvusio maitinimo metodo, nei dabar bandomo, tikslas nėra sveikai pamaitinti vaikus, nes orientuotas į pigiausią maitinimo kainą“, - teigė Jurgita.

,,Nesvarbus yra maitinimo modelis, svarbiausia - virėjo sąžinė ir talentas“, - rašė Onutė.

Dalis rubrikoje pasisakiusių asmenų atsakė konkrečiai, neišsiplėsdami. Jų atsakymai – nuo labai gerai iki labai blogai, pasiskirstė kone po lygiai.

Taip pat skaitykite: