Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai auginantį invazinį vėžlį. Todėl primename, kad invazinių rūšių gyvūnų negalima laikyti namuose, dauginti ar jais prekiauti. 

Vėžlys buvo paimtas ir perduotas laikinai gyvūnų priežiūros centro darbuotojų priežiūrai. O už tai, kad privačiame tvenkinyje buvo laikomas invazinės rūšies – raštuotasis vėžlys (Trachemys scripta elegans), asmeniui gresia bauda nuo 200 iki 400 eurų.  

„Lietuvos invazinių rūšių sąraše yra 35 augalai ir gyvūnai. Šių rūšių žala mūsų biologinei įvairovei ypač didelė, todėl būtina neleisti joms plisti. Raštuotieji vėžliai į invazinių rūšių sąrašą buvo įtraukti todėl, kad platina salmoneliozę ir išstumia vietinę – balinį vėžlį (Emys orbicularis)“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Grudzinskas. 

Pastebima, kad invazinės rūšys vis labiau plinta, pavyzdžiui, raštuotųjų vėžlių jau prieš keletą metų buvo aptikta Druskininkų ir Kauno ežeruose, Neryje. Be to, Lietuvoje retiems ir saugomiems baliniams vėžliams grėsmę kelia ir puošnieji vėžliai (kitaip – amerikinis balinis vėžlys, Chrysemys picta). 

Taigi, radus invazinį vėžlį (kaip ir bet kurį kitos invazinės rūšies gyvūną) gamtoje, reikėtų iškart pranešti Gyvūnų globėjų asociacijai arba telefonu 112. 

Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą rasite čia

Europos Sąjungos invazinių rūšių sąrašas pateikiamas čia.

Atsakomybė  

Už invazinių rūšių laikymą, auginimą, veisimą, dauginimą, mainymą, įvežimą ir išvežimą iš Lietuvos, vežimą per Lietuvos teritoriją ar kitokį naudojimą pažeidžiant nustatytą tvarką, asmenims skiriama bauda nuo 200 iki 400 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 600 eurų, taip pat konfiskuojamas invazinės rūšies gyvūnas. 

Kilus klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt     

Apie aplinkosauginius pažeidimus galite pranešti telefonu 112.    

wikimedia.commons nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: