Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kartu su Kultūrizmo akademija nuo šiol aktyviau rengs ir dalinsis įvairiais bendrais edukaciniais projektais su sporto bendruomene apie teisingą įvairių papildų naudojimą, jų saugą ir  kokybę. Išaugus maisto papildų vartojimui ir kasmet rinkoje augant jų pasiūlai (vien šiemet VMVT patvirtino daugiau nei 1,6 tūkst. naujų papildų, tai beveik 300 jų daugiau nei pernai), tokios informacijos poreikis tampa vis labiau aktualus.

Papildų naudojimas labai dažnai neatsiejamas nuo sporto ar sveiko gyvenimo būdo, tačiau neatsakingas jų vartojimas gali sukelti išties netikėtų ir nepageidaujamų padarinių sveikatai.

„Šio bendradarbiavimo idėja kilo pastebint, kad žmonėms tampa vis sunkiau atsirinkti teisingą ir tikslią informaciją, susijusią su sveikata, sveika mityba ir gyvensena, teisingu maisto papildų vartojimu. Socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidos kanaluose gausu įrašų ir publikacijų apie sveikatą, sveiką mitybą, o vitaminus, maisto papildus, kitus sveikatai naudingus produktus vartotojams vis dažniau, pasiremdami savo „asmenine patirtimi“ siūlo įsigyti žmonės, kurie su visuomenės sveikata labai retai turi ką nors bendro“,  po sutarties pasirašymo sakė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Pasak VMVT vadovo, suvienijus abiejų organizacijų pastangas, darbą ir žinias, bus siekiama abipusiškai keistis aktualia informacija apie maisto, geriamo vandens, maisto papildų saugos, kokybės, ženklinimo bei kitų privalomų reikalavimų laikymąsi ir vartotojų teisių apsaugą.

„Siekiame, kad mūsų skleidžiama informacija sporto bendruomenei, ypač aukšto meistriškumo sportininkams, taip pat ir sveika mityba besidomintiems žmonėms būtų tiksliausia ir teisingiausia. Turime tikslą kartu bendradarbiaujant su Tarnybos specialistais, atsakingais už maisto produktų, papildų saugą ir notifikavimą rengti ir viešinti publikacijas, rengti mokymus apie tai, ką vartotojai privalo žinoti, norėdami pasirinkti ir įsigyti saugius, sveikus maisto produktus, papildus, geriamąjį vandenį, skleisti kitą su maisto sauga susijusią aktualią informaciją. VMVT specialistų žinias maisto saugos srityje laikome vienu vertingiausių ir patikimiausių informacijos šaltinių“, – teigė Remigijus Bimba, Kultūrizmo akademijos prezidentas.

VMVT yra atsakinga, kad mūsų šalies vartotojams būtų tiekiami tik saugūs maisto produktai, tarp jų ir maisto papildai. Lietuvoje gali būti prekiaujama tik notifikuotais maisto papildais, t. y. tik pateikus informaciją VMVT apie ketinamus į rinką tiekti maisto papildus. Notifikavimo procedūra yra viena iš maisto papildų kontrolės sudedamųjų dalių. Notifikavimo metu vertinama produkto etiketėje pateikta informacija, ar maisto papildų sudėtis ir ženklinimas atitinka teisės aktų reikalavimus, ar jie yra saugūs ir tinkami vartoti, ar neklaidina vartotojo ir nekelia pavojaus sveikatai.

Pasak VMVT vadovo, labai svarbu, kad žmonės vartotų tik tuos papildus, kuriuos yra notifikavusi VMVT. Patvirtintų Lietuvoje maisto papildų sąrašą galima rasti VMVT interneto puslapyje: http://www.vet.lt/maisto-papildai/. Sąrašas yra nuolat peržiūrimas ir atnaujinamas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: