Nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms labai reikalinga visokeriopa pagalba, taip pat ir parama maistu. Šiuo metu labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ telkia didžiules pajėgas ir aktyviai renka prekybininkų ir gamintojų paramą maisto produktais, kad būtų galima atliepti pačius svarbiausius ukrainiečių poreikius maistu ir rūpinasi produktų pristatymu Ukrainai. Rekomendacijos parengtos atsižvelgiant į situaciją ir esamą poreikį, todėl gali būti atnaujintos.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kartu su „Maisto banku“ paruoštos rekomendacijos taip pat turėtų padėti aukojantiems maisto produktus, nes jos leis greičiau įvertinti, kokių maisto produktų reikia nukentėjusiems nuo karo žmonėms. Pavyzdžiui, nerekomenduojama aukoti nefasuotų, greitai gendančių produktų (o jeigu tokie būtų teikiami, būtina užtikrinti, kad jų tinkamumo vartoti terminas nebūtų pasibaigęs) ir t. t. Taip pat, siekiant, kad atvežtas maisto krovinys būtų greičiau ir lengviau išdalijamas, prašoma nepakuoti birių produktų į didmaišius.

Labai svarbu užtikrinti ir tai, kad maisto produktai Ukrainą pasiektų saugūs ir kokybiški, ženklinimui numatyti tik esminiai reikalavimai tam, kad būtų aišku, kokie produktai atvežami. 

Rekomendacijas paramai maisto produktais rasite čia – https://bit.ly/3hBkRrzpašarais – https://bit.ly/3HxYyh6. 

Kviečiame įmones, gamintojus, norinčius ir galinčius aukoti maisto produktus nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams, atsižvelgti į šias rekomendacijas ir prisidėti parama maistu kreipiantis į tokios pagalbos koordinatorių Lietuvoje – „Maisto banką“.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: