Praeitą savaitę, gavus pranešimą dėl galimai nelegalios pašarų gamybos ir prekybos, VMVT inspektoriai atliko kontrolinį pašarų vištoms pirkimą bei atliko patikrinimą ir jo gamybos vietoje. Gamybos vietoje nustatyta, jog ūkininkas ne tik nelegaliai vykdė pašarų gamybą, tačiau ir gamybos metu neužtikrino bent jau minimalių higienos reikalavimų ir saugos.  

Nustatyta, kad pašarų gamyba buvo vykdoma mechaninių dirbtuvių patalpos dalyje. Aplink pašarų gamybos įrangą rastos žemės ūkio technikos padangos, sukrautos palaidos polipropileninės pakuotės (maišai), žemės ūkio technika bei įranga, išbėgę tepalai.  Gaminant (traiškant) pašarines žaliavas, sudaryta grėsmė pašarą užteršti pašaliniais daiktais. Patalpose nėra galimybės atlikti valymo, dezinfekcijos darbų. Dalis pagamintų pašarų laikomi tiesiogiai ant žemės, dalis pašarų laikomi ant medinių palečių lauko teritorijoje, pašarai neženklinami. 

Ūkininko veikla neregistruota pašarų ūkio subjektų registre, tad veikla buvo vykdoma nelegaliai. 

Priimtas sprendimas uždrausti veiklą bei tiekti į rinką 1993 kg. traiškytų ir granuliuotų pašarų. 7496 kg žaliavų bus sustabdyta, kol bus pateikti atsekamumą įrodantys dokumentai.

Pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal ANK, gresia bauda.

VMVT inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: