Viešojoje erdvėje kilus abejonių dėl ugdymo įstaigų įsigyjamų maitinimo paslaugų viešųjų pirkimų sąžiningumo ir skaidrumo, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai (VMVT) atliko sutarčių vykdymo ir paslaugų kokybės vertinimus penkiose ugdymo įstaigose skirtingose savivaldybėse, su skirtingais tiekėjais. 

VMVT atlikusi neplaninius patikrinimus Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kaišiadorių, Jonavos ugdymo įstaigose nustatė, kad buvo tiekiami draudžiami vaikų maitinimui ugdymo įstaigose maisto produktai  (pvz., vafliai su įdaru, šokoladai, gruzdinti užkandžiai ir kt.). Maisto produktai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis, aptikta nepaženklintų, be atsekamumo, su pasibaigusių tinkamumo vartoti terminu produktų, ne visi patiekalai turėjo technologines korteles, nebuvo laikomasi patiekalų gamybos receptūrų. Įstaigose inspektoriai taip pat nustatė higienos pažeidimų bei kryžminę taršą (pvz., laikomi maisto produktai ant grindų, šalia maisto produktų laikomi pašaliniai daiktai). Visos patikrintos ugdymo įstaigos trūkumus šalina, pagal pateiktus trūkumų šalinimo planus juose nustatytais terminais. Už nustatytus pažeidimus bus pritaikytos sankcijos ir kitos poveikio priemonės.

Keturiose iš patikrintų 5 įstaigų nustatyta pažeidimų, kurie įvardinti VPT vertinimo išvadose (VPT išvadas galima rasti čia, žiūrėti IV ketvirtį) bei pateiktos rekomendacijos dėl pažeidimų pašalinimo. VPT atkreipia kitų perkančiųjų organizacijų dėmesį, kad ateityje būtų išvengta panašių pažeidimų. Prieš formuojant užsakymą VšĮ CPO LT kataloge, perkančiosios organizacijos turi atsakingai įvertinti savo poreikį ir nustatyti konkrečiai jų poreikius atitinkančių komercinių patiekalų kiekį. Apie tai kokius prevencinius žingsnius reikia atlikti kuomet sutartis dėl maitinimo paslaugų yra sudarome per VšĮ CPO LT katalogą VPT pranešime spaudai. 

VPT perkančiąsias organizacijas ragina skirti didesnį dėmesį sudarytų sutarčių sąlygų tinkamam išpildymui, atsakingiau vykdyti jų kontrolę. Tikimasi, kad atlikti vertinimai ir pateiktos VPT išvados paskatins ugdymo įstaigas įvertinti skelbiamą informaciją bei savo sudarytas sutartis ir padės išvengti analogiškų klaidų ateityje.

 

VMVT info. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: