Š. m. gegužės 3 d. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pradeda vykdyti elektrinių paspirtukų tikrinimo programą. Programos metu bus siekiama užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami elektriniai paspirtukai būtų saugūs vartotojams ir atitiktų taikomus reikalavimus.

Tikrinimo programa bus vykdoma iki š. m. birželio 25 d. Iš viso numatyta atlikti 24 skirtingų platintojų bei gamintojų patikrinimus (kiekvienas VVTAT regiono skyrius atliks po 6 patikrinimus), objektus pasirenkant vadovaujantis ankstesnių patikrinimų patirtimi bei kompetentingų įstaigų pranešimais.

Atlikdami patikrinimus, VVTAT specialistai vykdys elektroninių paspirtukų dokumentų apžiūrą, ženklinimo bei naudojimo instrukcijų vertinimą bei tikrins verslininkų turimas atitikties deklaracijas. Bus vertinama, ar naudojimo instrukcijos parengtos valstybine kalba, ar turinys atitinka gamintojo informaciją, ar nurodyti saugos reikalavimai ir kt. Ypatingas dėmesys bus skiriamas įvertinti, ar instrukcijoje nurodyta elektrinio paspirtuko baterijų priežiūros, kontrolės ir pakrovimo veiksmų tvarka, taip pat pareiga įkraunant bateriją nepalikti įkrovimo įrenginio be priežiūros (ypač per naktį).

Įgyvendindama tikrinimo programą, VVTAT skatina verslo savireguliaciją ir sąžiningą praktiką, teikiant į Lietuvos rinką saugius ir reikalavimus atitinkančius ne maisto produktus.

 VVTAT inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: