Iš pradžių - didžiules represijas, okupacinės valdžios įsigalėjimą, masinius trėmimus ir daugybės nekaltų žmonių žūtis miškuose, bandant užsikabinti už paskutinio savo šalies laisvės susigrąžinimo šiaudo. Ir visa tai kai kas šiandien vadina Pergalės diena.
 

Vėliau (kai jau atkūrėme savo nepriklausomybę) - ši diena mums atnešė galimybę tapti stipriausio, civilizuoto, taikaus ir padoraus ekonominio ir politinio aljanso nare: būtent gegužės 9 dieną (1950 metais) Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Schumanas pristatė savo deklaraciją, kuri padėjo pamatus šiandieninei Europos Sąjungai, todėl šiandien švenčiama Europos diena.
 
Atrodo, viskas paprasta, bet kiekvienais metais gegužės 9-oji kelia labai daug aistrų. Todėl kreipiuosi į Pergalės dieną švenčiančius jonaviečius: suprantu, kad jei turite artimųjų, kurie žuvo antrojo pasaulinio karo metu, norite pagerbti jų atminimą, bet kodėl tai darote pagal putino padiktuotą logiką? Kodėl ne kaip civilizuotas vakarų pasaulis: gegužės 8 dieną pagerbiant VISUS (!) žuvusius kare ir lageriuose, tame tarpe - ir savo artimuosius, o gegužės 9 dieną švenčiant Europos vienybės ir solidarumo - Europos dieną?
 
Todėl nereikia pudrinti smegenų, kad Pergalės dienos minėjimas ar šventimas yra kažkokia neva pagarba žuvusiesiems - tai tik eilinis pasiteisinimas su tikslu iš tiesų pašlovinti sovietinius laikus, sumenkinti lietuvių ir kitų okupuotų tautų patirtas kančias sovietmečiu ir pademonstruoti komunistinę galybę, kuri, beje, jau pavirto į fašistinę silpnybę, besistengiančia, bet nepajėgiančia sunaikinti ukrainiečių tautos ir jos dvasios bei ryžto.

Žilvinas Galimovas

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: