Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos šių metų spalio mėnesį gavo 1 472 pranešimus. Dažniausiai į specialistus kreipėsi Vilniaus (411), Kauno (231) ir Klaipėdos (187) gyventojai.

Didžiąją dalį visų pranešimų sudaro informacija apie įvykius, susijusius su laukiniais gyvūnais (784), atliekų deginimu (157) bei žvejybos taisyklių pažeidimais (151). Iš 784 pranešimų apie laukinius gyvūnus, 670 buvo susiję su jų ir transporto priemonių susidūrimais.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, reaguodami į gautus pranešimus, spalio mėnesį 147 kartus nedarbo metu siuntė savo būdraujančius pareigūnus tirti gautų pranešimų. 93 kartus tokie iškvietimai pasitvirtino. Jų metu buvo nustatyti įvairūs aplinkosaugos reikalavimų pažeidimai: brakonieriavimas, aplinkos teršimas ir kitos aplinkai kenksmingos veikos, tokios kaip atliekų deginimas, netinkamas nuotekų ir srutų tvarkymas.

Daugiausiai tokių pranešimų buvo gauta apie žvejybos pažeidimus – 73 atvejai visoje šalyje. Reaguojant į juos surašyti 34 administracinių nusižengimų protokolai.

Dalis žvejų rizikavo, „bandė laimę“, gaudė žuvis draudžiamoje vietoje.

„Jonavos aplinkos apsaugos inspekcija reaguoja į iškvietimus ir nedarbo metu. Gyventojai apie pastebėtus aplinkosauginius pažeidimus dažnai skambina bendruoju pagalbos numeriu 112. Kaip ir minima, daug pranešimų apie gatvėse ar keliuose kliudytų laukinių gyvūnų. Į šiuos pranešimus reaguoja konkrečiame rajone veikiantis medžioklės būrelis – surenka žuvusius gyvūnus.

Jonavos aplinkosaugininkai aktyviai kontroliuoja brakonieriavimo atvejus. Nuo rugsėjo mėnesio prasidėjo akcija „Lašiša 2018“ – šiuo laikotarpiu lašišų ir šlakių Jonavos rajono upėse tikrai padaugėjo. Per spalio mėnesį itin šiurkščių pažeidimų nefiksavome, bet nusižengimų teko nustatyti. Dalis žvejų rizikavo, „bandė laimę“, gaudė žuvis draudžiamoje vietoje  - tokių nustatėme 4 atvejus. Žatyšių karjere sulaikyti 2 piliečiai žvejoję su tinklais – paskirtos administracinės nuobaudos “, - sako Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius.

Iš viso 2017 metais šalyje išaiškinta 3744 medžioklės ir žvejybos pažeidimų atvejai, o iki šių metų spalio pabaigos – net 2307 atvejai. 2017 metais buvo konfiskuota 1465 draudžiamų žvejybos ir 142 draudžiamų medžioklės įrankių bei 74 transporto priemonės. Šiemet iki spalio mėnesio pabaigos paimti 580 draudžiami žvejybos įrankiai, 47 medžioklės įrankiai ir 29 transporto priemonės.

Pranešti apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.

Asociatyvi nuotrauka 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: