„Bendrovė „Achema“ laikinai stabdo veiklą mėnesiui, palikdama veikiančius tik kelis cechus, berods tik du ar tris!!!  Po rugsėjo 16 dienos pasitarimo įmonės viduje pasklido informacija, kad veiklos stabdymo terminas – neaiškus, kokia ateitis laukia darbuotojų, taipogi nežinia!!!“, - paskambinęs vyriškis tiesiog šaukė.

„Gamyklą turbūt iki Kalėdų uždaro. Tie darbuotojai, kurie turi atostogų, jie siunčiami atostogauti, kiti – į prastovas. Kalba, kad mokės tik atlyginimo tarifą, o gal visai liksim be jo – nieks nežino“, - su baime pasakojo kita jonavietė.

Panašių pranešimų ir klausimų lavina apie įmonės veiklą, darbuotojų likimą bei jų darbo užmokestį vakar užplūdo žiniasklaidą. Vieša paslaptimi tapusi informacija netrukus pasklido ir visoje Jonavoje. Kalbėta, kad darbuotojai bus siunčiami į jiems priklausančias atostogas, kiti – į prastovas. Teigta, kad įmonė patiria didelių nuostolių dėl išaugusių dujų kainų ir neaišku, kada vėl visi grįš į įprastą darbo režimą, jei išvis atnaujins veiklą.  Nežinia buvo ir dėl darbuotojų darbo užmokesčio.

Šiuos klausimus pateikėme AB  „Achema“, kuri šiandien pateikia oficialią versiją.

„Dėl rekordines aukštumas pasiekusios gamtinių dujų kainos, azoto trąšų gamintojai visame pasaulyje susiduria su ženkliais iššūkiais. „Achema“ atidžiai vertina tolesnės veiklos galimybes ir koreguoja savo produktų gamybos krepšelį. Dėl šiuo metu susidariusių sudėtingų rinkos sąlygų buvo priimtas sprendimas po užbaigto planinio remonto laikinai nepaleisti vieno iš amoniako cechų“, - teigia AB „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Pagrindinė trąšų gamybos žaliava – dujos, kurių kainos Europoje priartėjo prie istorinio rekordo. Gamtinių dujų kainos Europoje ir Jungtinėje Karalystėje šiemet išaugo trigubai ir siekia 969 JAV doleriai už tūkstantį kubinių metrų, arba 76 eurai už megavatvalandę (MWh). Rekordinės dujų kainos reiškia didesnes trąšų gamybos išlaidas ir patiriamus nemažus vienos didžiausių Baltijos šalių trąšų gamintojos „Achema“ nuostolius.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: