Jonavos Panerio pradinėje mokykloje kurį laiką dėl Covid-19 infekcijos židinio nustatytas infekcijų plitimą ribojantis režimas ir kelios grupės ugdymo procesą vykdė nuotoliniu būdu. Situacijai negerėjant, vadovaujantis rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, uždarytos ne tik kelios klasės, bet ir visa mokykla - ugdymo procesas visose pradinėse klasėse organizuotas nuotoliniu būdu nuo lapkričio 24 d. iki gruodžio 8 d. imtinai. Pasibaigus infekcijų plitimą ribojančiam režimui, šiandien, gruodžio 9-ąją, mokiniams leista sugrįžti į klases. Tačiau tokiu sprendimu stebisi antrokės močiutė ir teigia, kad griežtinant karantino sąlygas, vaikų grąžinimas į klases nėra protingas sprendimas. Jonavos Panerio pradinės mokyklos vadovė pateikia situacijos išaiškinimą.

Vaikai grąžinami į klases??? Jūs rimtai?

„Norėčiau sužinoti, kieno nurodymu ar sprendimu Panerio pradinė mokykla atnaujino kontaktinės pamokas? Kai rajone daugėja susirgimų, kai griežtinamas karantinas ir ribojami šeimos kontaktai, vaikai grąžinami į klases??? Jūs rimtai?

​Šįryt anūkė, antrokė išvažiavo į mokyklą. Vakar tėvai, bent jos klasė, gavo pranešimą, kad kas nori į mokyklą - prašom! Aišku, vaikai nori. Bet tai čia žiauru mano nuomone - jei visi uždaryti, parduotuvių aikštelės ribotos - mokyklos atnaujina pamokas!!!“, - tokiu sprendimu stebisi antrokės močiutė.

Šiuo atveju mokykla sprendimų nepriima

LR Vyriausybė yra nutarusi, kad tik nuotoliniu būdu mokysis visi mokiniai nuo 5 iki 12 klasių iki pat žiemos atostogų, o pradinukų atostogos ilginamos – nuo gruodžio 14 d. iki sausio 3 d. Jonavos Panerio pradinė mokykla, pasibaigus infekcijų plitimą ribojančiam režimui, kontaktines pamokas atnaujino nuo gruodžio 9 d. iki gruodžio 14 d. ir tik tiems mokiniams, kurių tėvai patys nusprendė vesti vaikus į klases.

„Šiuo atveju pati mokykla nepriima sprendimų – juos priima steigėjas, rajono savivaldybė. Todėl, savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu, gruodžio 8 d. pasibaigus infekcijos plitimą ribojančiam režimui, tėvai buvo informuoti, kad jie gali ir neleisti vaikų į mokyklą, rūpindamiesi jų saugumu. Nemaža dalis tėvų taip ir nusprendė. Kiek vaikų mokosi nuotoliniu būdu ir kiek atėjo į klases – dar nesuskaičiavom, nes kontaktinės pamokos prasidėjo tik šiandien, nuo 8 val. ryto“, - teigia Jonavos Panerio pradinės mokyklos vadovė Gita Levickienė.

Panerio pradinė mokykla kontaktines pamokas vykdys tik tris darbo dienas – nuo šiandien, gruodžio 9 d. iki penktadienio imtinai, mat kaip skelbiama, nuo pirmadienio pradinukai jau atostogaus. Mokyklos vadovė tikina, kad informacija apie pradinukų atostogas nuo gruodžio 14 d. taipogi išplatinta tėvams.

Anot mokyklos vadovės, srautų valdymui, patalpų dezinfekcijai, apsaugos priemonių naudojimui, klasių užpildymui, vaikų užsiėmimui lauke ir patalpose mokykla skiria ypatingą dėmesį – naudojamos visos privalomos ir rekomenduojamos priemonės. Ugdymo organizavimui vykdomos visos būtinosios sąlygos, kurias nurodo Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Jonavos rajono savivaldybės administracija.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: