Kaip jau esame skelbę, kone legendinis „laikinasis“ žiedas, įrengtas dar 2014 metais P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėse, jau netrukus taps Lietuvoje dar nematyta žiedine sankryža.

Šių metų kovo mėnesį Jonavos miesto ir kaimo seniūnijoms paskirstytos Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšos.  Paskirstytų lėšų sudarytame sąraše -  P. Vaičiūno ir Žemaitės g. sankryžos rekonstravimas, darbams skiriant 316 572 eurų bei paprastieji Žemaitės g. atkarpos ir Vaičiūno g. atkarpos remontai, skiriant viso dar 50 000 eurų.

Šią vasarą pradėti realūs žiedinės sankryžos įrengimo darbai.

„Šiuo metu vykdomi sankryžos rekonstrukcijos darbai ir neužilgo pamatysime rezultatus. Šiomis dienomis baiginėjami pagrindiniai asfaltavimo darbai, o kada bus nuimti apylankos ženklai ir bus galima važiuoti naująja sankryža – tik dienų klausimas. Kitiems metams liks tiks apželdinimo ir horizontalaus ženklinimo darbai, kurie prie žemų temperatūrų neatliekami“, - sako savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas.

Šioje vietoje įrengiama pirmoji Lietuvoje žiedinė sankryža su integruotu dviračių taku. Viduryje, tradiciškai, numatyta želdinių kompozicija, sekantis ratas – granito trinkelės, toliau – automobiliams skirta juosta, o šalia apie 1,5 metro dviračių tako kelias.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: