Š. m. balandžio 11-ąją jau rašėme, kad portalas jonavoszinios.lt sulaukė skaitytojo Virgio nuotraukos, kurioje ant Lietuvos karinės transporto priemonės užfiksuota raidė ,,V". (Plačiau apie tai ČIA). Kuomet buvo viešinama Virgio gauta nuotrauka, dėl Georgijaus juostų, „V“ ir „Z“ ženklų uždraudimo buvo tik svarstoma, diskutuojama, tačiau po kelių dienų, Seimas uždraudė karinę agresiją propaguojančius ženklus ir simbolius pritardamas Administracinių nusižengimų kodekso ir Susirinkimų įstatymo pakeitimams (projektai (Nr. XIVP-1453(2) ir Nr. XIVP-1454(2).

Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ gegužės 2-ąją, savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė, kad brigados karinė technika nuo šiol bus žymima kitaip.

„Esame sulaukę nuotraukų ir klausimų apie V raidę, pastebėtą ant mūsų brigados mašinų. Tai - standartinis NATO „savas – svetimas“ atpažinimo ženklas, kuriuo brigados karinė technika paženklinta jau seniai. Tačiau kadangi V žymėjimas jau turi prastą reputaciją, o pagal standartą šis ženklas gali būti naudojamas ir apverstas, visa „Geležinio Vilko“ brigados karinė technika nuo šiol bus žymima ne V, o Λ. Gal ir smulkmena, bet mums tai beveik nieko nekainuoja, o velnias slypi detalėse“, - rašė „Geležinis Vilkas“.

Primenama, kad už uždraustų totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams, propagavimą, platinimą ar demonstravimą, asmenys bus baudžiami bauda nuo trijų šimtų iki septynių šimtų eurų, juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys – bauda nuo šešių šimtų iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų. Už pakartotiną nusižengimą bus baudžiama bauda asmenims nuo penkių šimtų iki devynių šimtų eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: