Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai nuolat įspėja, kad žolės deginimas yra draudžiamas ir primena apie jos sukeliamus pavojus – neretai nuo degančios žolės ugnis persimeta ir į šalia esančius pastatus. Pastebėjus tokius gaisrus, gyventojai raginami būti neabejingiems ir skambinti pagalbos telefonu 112.

Birželio 30-ąją pastebėjusi tokį gaisrą neabejinga liko Chemikų gatvės gyventoja. Apie 20 val. moteris pranešė, kad ji ką tik sulaikė 2 nepilnametes mergaites, kurios tyčia namo kieme padegė žolę.  Pranešėja spėjo užgesinti ugnį iki jos įsidegimo, o apie mergaičių elgesį informuota tą vakarą budėjusi priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai teigia, jog neretai žolės gaisrus sukelia vaikai ir paaugliai. Todėl tėvai ir mokytojai turėtų pasirūpinti, kad vaikai žinotų, kokį pavojų kelia žolės gaisrai, ir ugdyti jų saugos kultūrą, padėdami jiems suvokti, kad žolės deginimas – ydinga ir nenaudinga veikla.

Specialistai primena, jog ne pagal reikalavimus deginant žolę yra skiriamos ne tik piniginės baudos, bet privaloma atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri gali siekti tūkstančius eurų, o už nepilnamečių paauglių nusikaltimus bus baudžiami jų tėvai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: