Dar 2018 metais žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad šimtai bendrovės „Corpus A“ valytojų, neuždirbančių minimumo, gavo po antrą darbo sutartį kitoje to paties akcininko valdomoje bendrovėje UAB „SBJ BS“, kur papildomai sumokama greičiausiai po eurą, taip apeinant „Sodros“ grindis (įmonės, mokančios mažiau nei MMA, privalo darbuotojams taikyti „Sodros“ grindis - mokamos socialinio draudimo įmokos negali būti mažesnės nei skaičiuojamos nuo MMA.) Plačiau apie tai ČIA.  

Tačiau net ir praėjus keliems metams po paskelbto galimo ,,Sodros” grindų išvengimo, valymo paslaugų darbuotojų profesinės sąjungos atstovaujamų įmonių darbuotojai iki šiol jaučiasi išnaudojami dėl nepakankamo darbo užmokesčio, galimai fiktyvių darbo sutarčių, dėl neteisingo atlyginimo už darbą švenčių dienomis, poilsio metu, pavaduojant darbuotojus, dėl vis didinamų darbo krūvių, nesuteikiamų darbo rūbų ir apsaugos priemonių, galimo psichologinio spaudimo ir pan.  „Corpus A“ darbuotojai kreipėsi į Valymo paslaugų darbuotojų profesinę sąjungą, kuri iki šiol bando derėtis dėl darbo sąlygų su „Corpus A“ vadovais.  

2023 metų liepos mėnesį buvo aptarti ,,Corpus A” planuojami darbo organizavimo Ruklos objekte pakeitimai. Darbuotojai informavo, kad didinant darbuotojams darbo krūvį (didinant valomus plotus ir valymo periodiškumą), atitinkamai turi būti didinamas ir darbo užmokestis, tačiau, anot darbuotojų, realybėje jie gavo tik didesnį darbo krūvį, bet užmokestis pakilo tik minimaliai. Po darbuotojų ir profsąjungos susitikimo, darbuotojams, dirbantiems Ruklos objekte darbo sąlygos tapo nepakeliamos – vyksta nuolatiniai patikrinimai, reikalaujama valyti kitus plotus, prieš darbuotojus galimai naudojamas mobingas. Dirbti tokiomis darbo sąlygomis tapo nebeįmanoma, valytojos, nepakeldamos taikomo psichologinio spaudimo, prašo profesinės sąjungos imtis priemonių. Savo ruožtu profsąjunga kreipėsi į ,,Corpus A” su siūlymais padidinti darbuotojų skaičių taip sumažinant darbo krūvį.  

2023 metų rugsėjį portalas jonavoszinios.lt, reaguodamas į darbuotojų nusiskundimus dėl nepakeliamo darbo krūvio bei nepakankamo darbo užmokesčio, taip pat kreipėsi į ,,Corpus A”. Teiravomės, kodėl pagal viešai skelbiamus duomenis ,,Corpus A” darbuotojų vidutinis atlyginimas yra apie 770 eurų, nors minimalus mėnesio atlygis - 840 eurų (2023 m.). Ar darbuotojai dirba pilnu etatu ir koks jų darbo krūvis? 

,,Dėkojame, kad kreipiatės, tačiau apgailestaujame, bet negalime pateikti prašomos informacijos, kadangi ji sudaro įmonės komercinę paslaptį bei darbuotojų asmens duomenis. Tačiau užtikriname, kad įmonė griežtai laikosi teisės aktų, reglamentuojančių darbo užmokesčio mokėjimą (dydį ir kt.), reikalavimų. Darbo užmokestis apskaičiuojamas ir mokamas proporcingai dirbtam darbuotojų laikui (dažniausiu atveju darbuotojai nedirba pilnu etatu).  

Reaguodami į Jūsų užklausą, sustiprinsime komunikaciją su darbuotojais Jonavos regione, išanalizuosime darbuotojams kylančius klausimus ir imsimės priemonių, kad darbuotojų nusiskundimai (jei tokių bus) būtų išnagrinėti ir jiems atsakyta į visus rūpimus klausimus”, - tais metais rašė UAB „Corpus A“.   

Spėjama, kad UAB „Corpus A“ nesiėmė priemonių darbuotojų skundams nagrinėti, bet ir toliau didino darbo krūvį, keitė darbo grafikus darbuotojams nepalankia linkme, nesutikusius su pakeitimais ėmė atleidinėti, likusiems darbuotojams dvigubinant darbo krūvį.  

Darbuotojai skundžiasi UAB „Corpus A“ darbo sąlygomis: 

Nepakankamas atlyginimas, neatitinkantis darbo krūvių ir darbo specifikos. 

Susidėvėję darbo rūbai, batai, kurių įmonė nepakeičia ir neaprūpina darbuotojų. 

Alinantis darbo grafikas, nesudarantis sąlygų vykdyti šeiminius įsipareigojimus. Per metus turimos tik kelios šventinės dienos, per mėnesį išpuola vos vienas laisvas savaitgalis.

Ir toliau mažinamas darbuotojų skaičius, taip likusiems darbuotojams didinant darbo krūvį.

Darbuotojai prašo: 

Įdarbinti naujus darbuotojus, kad sumažėtų krūvis ir pagerėtų darbo sąlygos. 

Padidinti atlyginimą, atitinkantį darbo krūvį. 

Aprūpinti naujais darbo rūbais. 

Darbuotojai kartu su profsąjunga prašo įmonės įvertinti situaciją ir rasti abipusiškai naudingą sprendimą, kuris pagerintų darbo sąlygas ir užtikrintų kokybiškų paslaugų teikimą užsakovui. Jeigu nebus atsižvelgta į darbuotojų reikalavimus, jie kreipsis į visas institucijas, ginančias darbuotojų teises. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: