Dar rugsėjį paaiškėjo, kad AB „Achema“ susidūrė su rimtais iššūkiais  – išaugus dujų kainai, bendrovei teko mažinti gamybą. Dėl to dalis darbuotojų iki šiol išleidžiami į dalines prastovas (skirtingomis spalio bei lapkričio savaitėmis tokių buvo nuo 30 iki 60). 

Kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo AB ,,Achema" generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas, gruodžio mėnesį gamykla dirbs panašiu darbo režimu kaip spalį bei lapkritį.

,,Toliau dirbsime veikiant vienam iš dviejų amoniako gamybos cechų. Gamybinis krepšelis, kiek kokio produkto gaminsime, dar yra dėliojamas, atsižvelgiant į pokyčius gamtinių dujų ir trąšų rinkoje. Gamtinių dujų kaina pasaulyje išlieka nestabili, tad tiksliai prognozuoti, kaip dirbsime netolimoje ateityje ir kokiais rezultatais užbaigsime šiuos metus, kol kas sudėtinga", - teigė R. Miliauskas.

Skaičiuojama, kad prastovose esančių darbuotojų skaičius gruodį taip pat bus panašus kaip lapkritį.

,,Siekiant bent iš dalies kompensuoti darbuotojų, esančių prastovose, pajamų praradimą šiuo laikotarpiu, įmonės valdyba priėmė sprendimą, kad, jau skaičiuojant lapkričio mėnesio darbo užmokestį, bus taikomas didesnis apmokėjimas: vietoje prastovos metu darbuotojui pagal Darbo kodeksą mokamų 40 proc. nuo vidutinio atlyginimo bus išmokėti du trečdaliai darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio. Prastovose esantiems darbuotojams vidutinį darbo užmokestį skaičiuojame pagal trijų arba dvylikos mėnesių atlyginimo vidurkį, kuris didesnis – taip, kaip darbuotojui palankiau", - kalbėjo R. Miliauskas. 

Šalia to, gamybinių padalinių darbuotojams, esantiems prastovose, kurie turi nepanaudotų kasmetinių atostogų, sudaroma galimybė, jų pasirinkimu, neatsižvelgiant į iš anksto sudarytą atostogų grafiką, vietoje prastovų atostogauti.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: