Kovo 25-ąją dieną Valstybės tarnybos departamente įvyko konkursas Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos vyresniojo specialisto pareigoms užimti. Anot Jonavos aplinkosaugininko Kęstučio Celiešiaus, tai galimai nepaskutinysis konkursas laisvoms pareigoms, mat iš turimų 7 etatų šiai dienai užimti tik 6.

„Turėsime naują darbuotoją. Šiame konkurse buvau vienas iš komisijos narių ir savotiškai nudžiugau, kad į pareigas pretendavo net 7 kandidatai, o net penki iš jų surinko daugiau nei 6 balus, kurie leidžia priimti asmenį į valstybės tarnybą. Vadinasi, pretendentai puikiai pasiruošę, išmanantys aplinkosaugos sritį ir tai džiugina. O minimą konkursą laimėjo Jonavos rajono gyventoja Laurita Puškova. Nauja pareigūnė darbą pradės balandžio 6-ąją.

Jonavos aplinkos inspekcijoje yra įsteigti 7 etatai, šiuo metu darbuojasi 5 pareigūnai, netrukus darbuotis pradės ir šeštasis. Tikėtina, kad bus skelbiamas dar vienas konkursas likusiam laisvam etatui užimti.

Be to, šiemet, tikėtina, bus ir daugiau pasikeitimų - į užtarnautą poilsį išeis atitarnavę pareigūnai, juos pakeis nauji veidai“, - sako K. Celiešius.

Nuolat pabrėžiama, kad aplinkosaugininkai dirba nepertraukiamai visą parą – 24/7, o nuo balandžio 1 dienos pajėgos dar stiprinamos, įvedamas dar vienas naujas darbo režimas. Nuo 6 val. iki 22 val. Kauno valdybos teritorijoje nuolatos patruliuos du ekipažai.  Taip tikimasi išaiškinti dar daugiau pažeidimų ar užkardyti neteisėtas veiklas.

Aktyvūs piliečiai, savo laisvą laiką skiriantys brakonieriams ir teršėjams, taipogi laukiami aplinkosaugoje. Nors šiems asmenims, neetatiniams aplinkosaugininkams, nėra mokamas atlygis, tačiau tokių aplinkosaugos sergėtojų Jonavos rajone darbuojasi du, netrukus į pagalbą atskubės dar 3-4 savanoriai.   

Norintiems tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais (NAAI), daugiau informacijos ČIA.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: