Rugsėjo 22 – ąją minime Tarptautinę dieną be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu.

Šią dieną ne vienerius metus paminėdavo ir visa „Neries“ pagrindinės mokyklos bendruomenė, pakviesdama mokinius, jų šeimos narius į dviračių ar pėsčiųjų žygius. Ėjimas tampa vis populiaresne sveikatingumo bei laisvalaikio praleidimo forma, todėl šiemet  „Neries“ pagrindinės mokyklos sveikatos specialistė G.Pileckaitė ir fizinio ugdymo mokytoja Ž. Laurinavičienė kartu su Jonavos sveikatos biuro specialistėmis pakvietė mokyklos mokytojus išbandyti šiaurietiškojo ėjimo lazdas. Mokytojų psichinės ir fizinės sveikatos gerinimas - tai ir viena šių metų Lyderių laiko 3 projekto veiklų.

Po pamokų smagus būrelis mokytojų susirinko mokyklos stadione. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė ir jaunimo koordinatorė S. Metlevskienė papasakojo apie šiaurietiškojo ėjimo naudą organizmui. Sužinojome, kad šiaurietiškasis ėjimas tinka bet kurio amžiaus žmonėms.  Toks ėjimas atsiremiant lazdomis įdarbina daugiau kaip  90 procentų viso kūno raumenų. Instruktorė parodė, kaip susireguliuoti lazdų aukštį, paaiškino svarbiausias taisyklingo ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis taisykles.

Išbandžiusios ėjimą šiaurietiškosiomis lazdomis patyrėme, kad tai puikus sveikatingumo metodas, laisvalaikio praleidimo būdas, veiksminga ir maloni, nuotaiką gerinanti treniruotė gryname ore.

 

Daiva Balandienė,

Jonavos „Neries“  pagrindinės mokyklos mokytoja


 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: