Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojo Eugenijaus Sabučio iniciatyva registruotos Seimo statuto pataisos, kurios leistų nebevilkinti įstatymų projektų svarstymo parlamente.

Atitinkamus pakeitimus teikiantis Seimo narys E. Sabutis pabrėžia, kad šiuo metu galiojančiame statute numatoma, kad Vyriausybė savo išvadas Seimui pateikia per keturias savaites, tačiau nė žodžio neužsimenama apie tolesnes procedūras, jeigu ši išvadų nepateikia per minėtą laikotarpį. 

„Šiuo pakeitimu siekiama ištaisyti dabar esančias Seimo statuto spragas ir numatyti aiškius terminus. Vyriausybei dėl įstatymų projektų nepateikus išvadų maksimaliai per aštuonias savaites, būtų laikoma, kad ji neturi pastabų projektui“, – pabrėžia parlamentaras.

E. Sabučio teigimu, Vyriausybė dabar įtvirtintų terminų paprasčiausiai nesilaiko – išvadų pateikimas gali užtrukti ir iki pusės metų ar net ilgiau. „Tokia padėtis itin tenkina valdančiuosius, nes turi visus svertus stabdyti opozicinių frakcijų įstatymų projektus, o už tai nenumatytos jokios pasekmės“, – sako socialdemokratas.

E. Sabučio nuomone, atvejų, kai suplanuotų įstatymų svarstymas nukeliamas vien dėl to, kad Vyriausybė laiku nepateikia savo išvadų, šioje kadencijoje yra nepamatuotai daug. „Tas pats Seimo statutas aiškiai pasako, kad projektas be minėtų išvadų toliau negali būti svarstomas nei komitetuose, nei plenariniuose posėdžiuose. Jos neturėtų tapti įrankiu, suteikiančiu pretekstą trikdyti sklandų teisėkūros procesą ir, apskritai, Seimo darbą“, – teigia parlamentaras.

E. Sabutis atkreipia dėmesį, kad Seimas šiais metais po pateikimo yra pritaręs net trims Seimo nario įstatymų projektams, skirtiems savivaldybių finansinio savarankiškumo stiprinimui ir investicinio potencialo skatinimui. „Dviem iš jų Seimas palaikymą išreiškė dar pavasarį, tačiau pataisos toliau nejuda iš vietos, nors savivalda ypač jų laukia. Tolesnis jų svarstymo stabdymas pridengiamas negautomis Vyriausybės išvadomis. Ši situacija, švelniai tariant, nėra normali. Žinau, kad panašius nuogąstavimus reiškia ir kitų opozicinių frakcijų nariai“, – sako E. Sabutis.

Socialdemokratų registruotos pataisos numato, kad Vyriausybei savo išvadų nepateikus Seimui per keturias savaites, ši turi informuoti pagrindinį komitetą apie priežastis, dėl kurių išvada Seimui nepateikta nustatytu laiku. Atsižvelgdamas į gautą paaiškinimą, pagrindinis komitetas vieną kartą galėtų pratęsti Vyriausybės išvados pateikimo terminą dar keturiomis savaitėmis. Jeigu ir per pratęstą terminą Vyriausybė išvados nepateikia, tai būtų laikoma, kad ji pastabų neturi.

Seimo Ryšių su visuomene skyrius

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: