Matydami, kad Vyriausybės pateiktame valstybės biudžeto projekte numatytas nepakankamas finansavimas savivaldybių priešgaisrinių gelbėjimo pajėgoms, opozicinė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija siūlo ateinančių metų biudžete numatyti trūkstamus 4,3 mln. eurų savivaldybių ugniagesių darbo užmokesčiui ir būtiniausiai apsaugos įrangai įsigyti.

Vienas iš pasiūlymo teikėjų Seimo narys, socialdemokratas Eugenijus Sabutis teigia, kad Vyriausybės sprendimai kelia nerimą, o jų vykdymas – neapgalvotas, nes arčiausiai nelaimės vietų esančius savivaldybių ugniagesius vėl norima palikti nuošalyje.

„Minimalaus atlyginimo didinimas bei pareiginės algos bazinio dydžio kėlimas palies ir ugniagesius. Atlyginimai didinami, tačiau užmirštamas vienas, bet esminis sprendimas – numatyti reikiamas lėšas padidintoms ugniagesių algoms mokėti. Vyriausybė sprendimus jau priėmė, tačiau įsipareigojimų vykdyti nenori. Tas puikiai matosi iš pateikto biudžeto, ten papildomų lėšų nenumatyta“, – sako E. Sabutis.

Jo teigimu, savivaldybių priešgaisrinė apsauga yra valstybės priskirta funkcija, todėl ir finansavimas turėtų būti skiriamas iš valstybės biudžeto, o nebandyti lėšų trūkumą rasti ir taip ribotuose savivaldybių biudžetuose. „Šiuo metu dar trūksta 4,3 mln. eurų. Taigi, Vyriausybė turėtų nebežaisti keistų žaidimų ir numatyti finansavimą ugniagesiams, kad šie įsipareigojimai nenugultų tik ant savivaldybių pečių“, – pabrėžė E. Sabutis.

Pasak socialdemokrato, prašoma suma būtų skirta tik būtiniausiems poreikiams – minimaliai didėjančiam atlyginimui išmokėti ir gyvybiškai svarbioms apsaugos priemonėms nusipirkti. „Visų problemų, su kuriomis susiduria ugniagesiai, šia suma neišspręsi. Kalbame tik apie minimalius poreikius. Deja, net jų valdančioji dauguma nenori spręsti“, – teigė E. Sabutis.

Jo nuomone, valdžia deramo požiūrio į didžiausią visuomenės pasitikėjimą turinčią tarnybą nerodo. Pasak Seimo nario, ugniagesiai laukė šio biudžeto, tikėdamiesi, kad juo bus sprendžiamos ne tik atlyginimo išmokėjimas, bet ir įsisenėjusios problemos.

„Priešgaisrinėse pajėgose tarnauja beveik 2,5 tūkst. savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesių, kurie turėtų atlikti tik pirminius gelbėjimo darbus, tačiau jie daro kur kas daugiau. Jų asmens apsaugos priemonės neatitinka minimalių reikalavimų, gaisrų gesinimo technika senesnė nei 20 metų, o gelbėjimo pajėgų pamainose budi mažiau ugniagesių, nei yra būtina. Susidaro įspūdis, kad laukiama naujo Alytaus atvejo, nes išvados po šio tragedijos praktiškai nebuvo padarytos“, – pabrėžė socialdemokratas.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos inicijuotą pasiūlymą valstybės biudžetui pasirašė 21 Seimo narys iš Seimo opozicinių ir valdančiųjų frakcijų.

Seimo nario E. Sabučio pranešimas spaudai

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: