Migracijos departamentas primena, jog asmens tapatybės kortelė gali būti naudojama ne tik kaip asmens tapatybės ir kelionės dokumentas, bet ir kaip elektroninės atpažinties priemonė bei elektroninių dokumentų pasirašymo elektroniniu parašu įtaisas.

Tokioje asmens tapatybės kortelėje esančiame elektroniniame luste yra įdiegti elektroninės atpažinties ir kvalifikuoto elektroninio parašo sertifikatai. Juos dokumento savininkas valdo naudodamasis PIN kodu, kuris pateikiamas asmeniui išduodant kortelę.

Šie sertifikatai su PIN kodu suteikia galimybę patikimai patvirtinti savo tapatybę skaitmeninėje erdvėje bei pasirašyti elektroninius dokumentus kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Tai leidžia naudotojui ne tik sutaupyti laiko bei sumažinti įvairias išlaidas, bet ir užtikina parašo saugumą, pagreitina organizacinius procesus įstaigoje arba versle, suteikia galimybę reikiamus dokumentus pasirašyti, pavyzdžiui, kelionės metu.

Asmens tapatybės kortelė su įdiegtais elektroninės atpažinties ir kvalifikuoto elektroninio parašo sertifikatais yra ypač naudinga jungiantis prie elektronines paslaugas teikiančių interneto portalų, kurie vartotojo asmens tapatybę nustato saugiu nuotoliniu būdu.

Pavyzdžiui, Lietuvos elektroninės valdžios vartuose www.epaslaugos.lt tokiu būdu galima rinktis bei užsisakyti daugiau kaip 3,8 tūkst. įvairių paslaugų, teikiamų elektroniniu būdu.

Šioje svetainėje savo elektronines paslaugas teikia ir Migracijos departamentas. Jų sąrašą galite rasti čia.

Asmens tapatybės kortelę su įdiegtais elektroninės atpažinties ir kvalifikuoto elektroninio parašo sertifikatais galima užsisakyti ir atsiimti bet kuriame Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyriuje visoje Lietuvoje.

Migracijos departamentas kviečia apsilankyti svetainėje www.eID.lt bei susipažinti su informacija apie asmens tapatybės kortelės išdavimą, sertifikatų įrašymą ir atnaujinimą, valstybės rinkliavas, programinius reikalavimus ir pan.

Migracijos departamento inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: