Šalies moksleivius, besimokančius sumaniai tvarkytis savo piniginę, kaip ir kasmet, kviečia didžiausias žemyno finansinio raštingumo konkursas – Europos pinigų viktorina, kurios finalas šį pavasarį po trejų metų pertraukos vėl suburs įvairių šalių atstovus renginyje Belgijos sostinėje Briuselyje.

Lietuvos bankų asociacija (LBA) ir ekonominio švietimo bei verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ skelbia nacionalinio finalo, kuris vyks š. m. kovo 30 d. nuotoliniu būdu, dalyvių registraciją: jaunuoliai bei jų mokytojai kviečiami registruoti 13–15 metų moksleivių komandas po 2 narius(-es).

„Gebėjimas efektyviai tvarkytis su savo pinigais neateina savaime – tam reikia praktikos. Geriausia, kai ją kaupti imame jau turėdami žiupsnį teorinių žinių. Specialistai sutaria – kuo anksčiau pradedame mokytis finansinio raštingumo, tuo geriau mums patiems. Todėl ypač dėkojame visiems tėveliams, kurie nuo mažens padeda vaikams pažinti pinigų pasaulį ir įgyti pirmosios patirties, entuziastingiems mokytojams, patraukiančius moksleivius ekonomikos, finansų temomis bei šviečiamąsias iniciatyvas vykdantiems verslams, institucijomis, nevyriausybininkams. Viktorinoje kviečiu dalyvauti visus nurodytos amžiaus grupės paauglius bei paaugles, nepriklausomai nuo to, ar jaučiasi labiau esą tiksliukai, humanitarai ar menininkai – žengus į savarankišką gyvenimą, finansų temos aktualios visiems be išimties“, – sakė dr. Eivilė Čipkutė, LBA prezidentė.

„Finansinis raštingumas yra viena iš bazinių XXI amžiaus kompetencijų, tokių kaip mokėjimas skaityti, rašyti ar skaičiuoti. Šiuolaikinėje mokykloje turėtume nuosekliai suteikti žinių, praktinių patirčių mokiniams nuo 1-osios iki 12-os klasės ir prisidėti prie jaunimo sąmoningo bei tvaraus finansų valdymo įpročių formavimo. Taip, drauge, galėsime padėti pagrindus finansiškai raštingai, drąsiai ir inovatyviai Lietuvos kartai“, – teigė Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

Viktorinos tiesioginės transliacijos metu kompiuterio ekrane dalyviams pateikiama 15-a viktorinos klausimų, į kuriuos reikia atsakyti kuo greičiau. Rezultatai apskaičiuojami ir tiesiogiai parodomi iškart. Tai leidžia matyti, kuriems dalyviams apie asmeninį biudžetą, jo planavimą, skolinimąsi, saugumą ir kitas finansines temas atsakinėti sekasi geriausiai.

Nacionaliniame finale geriausiai pasirodžiusi ir daugiausiai taškų surinkusi komanda š. m. gegužės 15–16 d. atstovaus Lietuvai konkurse Briuselyje, kur varžysis su kitų šalių atstovais ir galės laimėti dovanas klasei bei mokyklai. Siekiant užtikrinti vienodas sąlygas, kurioms įtakos nedarytų užsienio kalbos žinios, klausimai dalyviams bus pateikti jų atstovaujamos šalies kalba. Antrosios bei trečiosios vietų nacionalinio turo laimėtojų ir jų mokytojų laukia piniginiai prizai.

Mokinių komandos, klasės ir jų mokytojai, norintieji dalyvauti nacionaliniame Europos viktorinos ture, kviečiami registruotis el. paštu info@lja.lt arba užpildyti registracijos formą  https://forms.gle/Vaf8HGJtQXMiUJ1J7  iki 2023 m. kovo 19 d. Daugiau informacijos apie konkursą – www.europeanmoneyquiz.lt.

Nuo 2017 metų organizuojama Europos bankų federacijos inicijuota pinigų viktorina praėjusiais metais pritraukė per 1500 dalyvių iš Lietuvos ir iš viso 50 000 iš bemaž 30 žemyno valstybių. Į geriausiųjų penketuką nuotoliniu būdu vykusiame finale pateko Norvegijos, Italijos, Airijos, Serbijos ir Maltos komandos. Lietuvai konkurse atstovavo pergalę nacionaliniame etape iškovoję Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos I klasės mokiniai Aida Šurkutė ir Edvin Oblačinski. Juos konkursui rengė ekonomikos ir verslumo mokytoja Linara Jonikienė.

LBA inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: