Europos klimato paktas paskelbė pirmąjį nuotraukų konkursą „Užfiksuokite klimato kaitos iniciatyvas!“. Nuotraukas konkursui galima pateikti iki 2024 m. birželio 28 d., penktadienio, 12.00 val. Tai galimybė įamžinti su klimato pokyčiais susijusius veiksmus ir taip skleisti žinią apie klimato kaitos poveikį.

Konkurso rengėjai ragina fiksuoti savo namuose, bendruomenėje ar mieste vykstančius su klimatu ir jo kaita susijusius renginius, iniciatyvas, edukacijas, projektus. Nuotraukoje turėtų būti užfiksuotos akimirkos, kokių veiksmų ėmėtės patys arba kokius su klimatu susijusius veiksmus pastebėjote aplinkui.

Iš konkurso dalyvių bus atrinkta 10 laimėtojų, kurie 2025 m. bus pakviesti į Europos klimato pakto renginį Briuselyje. Jiems bus apmokėtos kelionės ir apgyvendinimo išlaidos. Konkurso nugalėtojai gaus skaitmeninį sertifikatą, jų nuotraukos apie klimato kaitos veiksmus bus eksponuojamos renginio metu vyksiančioje parodoje. Keturi pagrindiniai nugalėtojai taip pat laimės viešinimo kompaniją apie jų užfiksuotą klimato kaitos iniciatyvą.  

Daugiau informacijos, kaip dalyvauti konkurse, rasite čia.

Europos klimato paktas – tai Europos Komisijos iniciatyva, skirta kovoti su klimato kaita ir vykdyti įsipareigojimus, nustatytus Paryžiaus susitarime. Tai žmonių, susivienijusių bendram savanoriškam tikslui, judėjimas, kuriame kiekvienas imasi veiksmų savo šalyje, kad kurtų tvaresnę Europą. Ši iniciatyva yra Europos žaliojo kurso dalis ir padeda siekti tikslo iki 2050 m. tapti pirmuoju klimatui neutraliu žemynu.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: