Trečiadienį finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiks su Lietuvoje viešinčia už finansines paslaugas, finansinį stabilumą ir kapitalo rinkų sąjungą atsakinga Europos Komisijos (EK) nare Mairead McGuinness. Susitikimo metu pagrindinis dėmesys bus skirtas Rusijai ir Baltarusijai įvestų sankcijų įgyvendinimo ir stiprinimo klausimams bei sankcijų ekonominio ir finansinio poveikio aptarimui.

„Rusijos karas prieš Ukrainą tęsiasi – Europa turi ir toliau ryžtingai veikti, siekiant sumažinti agresorės galimybes finansuoti karinius veiksmus. Privalome plėsti sankcijas – plačiau apimant finansų ir energetikos sektorius – ir užtikrinti efektyvų jų įgyvendinimą. Europos Komisijos vaidmuo šiuo atžvilgiu itin svarbus – tiek rengiant būsimus sankcijų paketus, tiek ir koordinuojant įvestų ribojimų vieningą taikymą ES viduje bei užkertant kelius galimam sankcijų apėjimui“, – teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Susitikimo metu taip pat bus aptarta būtinybė rasti teisiškai tinkamus būdus panaudoti užšaldytą Rusijos turtą Ukrainos atstatymo poreikiams.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos duomenimis, Lietuvoje finansinės sankcijos yra taikomos 9 Rusijos juridiniams asmenims. Šiems asmenims priklausančių įšaldytų lėšų sąskaitose bendra suma yra daugiau nei 22,228 mln. eurų, beveik 2,995 mln. JAV dolerių.

Taip pat atsižvelgiant ir į Baltarusijos įsitraukimą į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, šiuo metu įšaldytos lėšos 5 juridinių asmenų sąskaitose, bendra suma 32,302 mln. eurų ir 7,679 mln. JAV dolerių.

Po dvišalio susitikimo finansų ministrė G. Skaistė kartu su Komisare M. McGuinness vyks į finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centrą „Rockit Vilnius“, kur susitiks Fintech įmonių atstovais. Su „Rockit Vilnius“ bendruomene numatoma aptarti ES lygmens skaitmeninių finansų srities aktualijas, įskaitant būsimą kripto turto sektoriaus vieningą reguliavimą Bendrijos mastu ir skaitmeninio euro iniciatyvą. Taip pat bus diskutuojama apie šiuo metu Finansų ministerijos rengiamas 2022–2027 m. Fintech sektoriaus plėtros Lietuvoje gaires.

Po susitikimo vyks finansų ministrės G. Skaistės ir EK narės M. McGuinness spaudos konferencija. Ji vyks „Rockit Vilnius“, Gynėjų g. 14.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: