Formuojama kitokia Jonavos visuomenės nuomonė apie bendrovę „Nuaras“

Formuojama kitokia Jonavos visuomenės nuomonė apie bendrovę „Nuaras“
GEG 29
2018-05-29 15:20 2018

Jonavoje kilo nemenkas sąmyšis kai paaiškėjo, kad beglobiais gyvūnais rūpinsis liūdnai pagarsėjusi bendrovė iš Kauno „Nuaras“. Šiandien surengta spaudos konferencija su tikslu pristatyti Nuaro veiklą ir išsklaidyti visuomenės nuogąstavimus.

Pasak Jonavos miesto seniūno, viešojoje erdvėje buvo keliami ne tik klausimai, bet skelbiama ir klaidinga informacija, buvo formuojama neteisinga visuomenės nuomonė.

Praėjusią savaitę buvo pasirašyta nauja benamių gyvūnų laikinos globos sutartis su prieštaringai visuomenėje vertinama bendrove „Nuaras“. Pasklidus šiai žiniai Jonavoje daugelis pradėjo kelti klausimus: Ar Jonavos beglobiai gyvūnai nuo šiol bus vežami į Kauną, nes būtent ten įsikūręs Nuaras? Koks likimas laukia iki šiol tokias paslaugas teikusios Všį „Penkta koja“ Jonavos skyriaus, mat šios įstaigos savanoriai paskelbė, jog užsidaro. Ar tikrai Nuaras labiau linkęs migdyti gyvūnus, nei rūpintis jais ilgesnį laiką ar beveik beviltiškai ieškoti jiems naujų šeimininkų.

Siekiant išsklaidyti visuomenės nuogąstavimus, šiandien Jonavos rajono savivaldybėje surengta spaudos konferencija, kurios metu į klausimus atsakė Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys bei bendrovės „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė.

Pasak Jonavos miesto seniūno, viešojoje erdvėje buvo keliami ne tik klausimai, bet skelbiama ir klaidinga informacija, buvo formuojama neteisinga visuomenės nuomonė.

„Labiausiai nuliūdo konkursą pralaimėjusi VŠĮ „Penkta koja“. Buvo teigiama, kad savivaldybė Penktą koją išvaro iš Jonavos, atima patalpas. Tai netiesa. Buvo skelbiamas viešųjų pirkimų konkursas, pateikti du pasiūlymai. Konkursą laimėjo „Nuaras“. Jie pasiūlė mažesnę kainą bei atitiko visus mūsų reikalavimus. O kas liečia patalpas, mes nieko neišvarom. Savivaldybė pati nuomojosi patalpas iš bendrovės „Jonavos paslaugos“, tam, kad galėtų vykdyti šitą sutartį. Pernai ten apsistojo Penkta koja, šiemet – Nuaras. Jei Nuaras turės galimybę vežtis gyvūnus į Kauną, perspektyvoje yra gerai, nes „Jonavos paslaugos“ suplanavusios minėtų patalpų rekonstrukciją ir galimai ten gyvūnų prieglaudos nebeliks visai“, - sakė seniūnas.

Viešajame konkurse pasiūlytos sumos mažai kuo skyrėsi, nepilnai vienu tūkstančių eurų. Sutartis pasirašyta su „Nuaru“ už 14 520 eurų sumą. Nuaras įsipareigojo per metus laikinai globai priimti 400 gyvūnų.

„Kai visuomenėje pasigirsta kalbos ir paskleidžiama ne visai teisinga informacija, tai suprantama, vyksta kova dėl pinigų. Net ir tas pasakymas, kad norima išmesti „Penktą koją“ nėra teisingas, manau, kad patalpos buvo skirtos ne kuriai nors organizacijai, o patalpos skirtos gyvūnams. Juk gyvūnai nėra nei Nuaro, nei Penktos kojos, jie yra mūsų visų, mes esam visi už juos atsakingi. Per savaitę mes jau spėjom paimti 5 gyvūnus, 1 lavoną, vieną – padovanojom. Gyvūnai buvo vežami į Kauną, nes patalpos mums dar neperduotos, vyksta derybos su savivaldybe“, -sakė Nuaro direktorė Jurgita Gustaitienė.

Šiuo metu Penktos kojos laikomi gyvūnai Gudžionių gatvėje esančioje prieglaudoje turės būti perkraustomi. Penktai kojai duota tiek laiko, kiek reikės persikraustymui. Yra keli variantai: jei Nuaras nesinaudos patalpomis – Penkta koja patalpas galės nuomotis už savo lėšas; Penkta koja gali persikraustyti į kitas patalpas; Dalį gyvūnų kartu su patalpomis galima perduoti Nuarui; Daugiau nei 60 gyvūnų Penkta koja gali dovanoti naujiems šeimininkams. 

Pasak Nuaro direktorės, jos organizacijoje globojama 510 gyvūnų, o jiems patiems teko kraustytis daugiau nei penkis kartus. Nuaras neprašė niekieno pagalbos dėl persikraustymo ir „neterorizavo su klausimais kur dėti gyvūnus?“. Tačiau visuomenė piktinasi, kad Nuaras labiau linkęs užmigdyti gyvūnus, o ne stengtis juos gydyti, padovanoti ir pan.

„Pernai metais padovanojom apie 1500 gyvūnų. Mes užmigdome ne daugiau kaip 20 proc. gyvūnų. Tai yra visiškai nepagydomi, sunkiai sužaloti gyvūnai arba itin agresyvūs. Daugelis senų gyvūnų iškeliauja į kitas organizacijas, su kuriomis mes bendradarbiaujame“, - sakė Nuaro direktorė.

Kai visuomenėje pasigirsta kalbos ir paskleidžiama ne visai teisinga informacija, tai suprantama, vyksta kova dėl pinigų.

Dar viena Nuaro taisyklė, kad jei atsiranda paklydusio ir priglausto gyvūno savininkas, jis privalės atlyginti visas išlaidas už gyvūno laikiną globojimą. Jei naujas savininkas nori pasiimti bešeimininkį gyvūną, naujam šeimininkui teks sumokėti už gyvūno ženklinimo, nukirminimo  ir skiepijimo paslaugas, nes sutartyje su savivaldybe ši paslauga nėra apmokama biudžeto lėšomis. Gyvūno sterilizavimo klausimas taip pat paliekamas naujo šeimininko žinioje.

Nuaro direktorė teigia, kad jų tarnybos specialistai  visuomet atsiliepia telefonu 8 655 70058. Jei jums tereikia konsultacijos, skambinkite darbo dienomis, darbo valandomis. Jei tai skubus atvejis, šiuo numeriu galite skambinti visą parą.

Tiesa, reikia paminėti, kad šiais metais benamių gyvūnų laikinos globos ribos praplėstos – šiais metais bus aptarnaujamos ir kaimiškos teritorijos. Gyventojai pirmiausiai turės susisiekti su tos seniūnijos seniūnu, kuris informaciją apie beglobį gyvūną perduos Nuarui. Ir tik pasitvirtinus, kad gyvūnas bešeimininkis, Nuaro tarnyba šį gyvūną paims. Tai savotiška apsauga, kad prieglaudoje neatsidurtų šeimininkus turintis keturkojis, kurių apstu kaimiškose teritorijose lankstančių laisvai gatvėmis.

Video

Formuojama kitokia Jonavos visuomenės nuomonė apie bendrovę „Nuaras“