Aukštaitijos nacionalinio parko pievų grožiu mėgaujasi naujai įkurdintos gyventojos - karvės. Įgyvendinant griežlės ir tilvikinių paukščių apsaugai skirtą projektą „LIFEfarms for birds“, aplink Kretuono ežerą ir Vakarinėje Aukštaitijos nacionalinio parko dalyje esančiose paukščių apsaugai svarbiose teritorijose yra kuriami demonstraciniai gyvulininkystės ūkiai.

Seniau, kuomet paukščių buveinėms reikšmingose teritorijose buvo ganomi gyvuliai, paukščių buvo daug daugiau. Tačiau išnykus šiai praktikai pievos apaugo krūmais, menkaverte augalija, sumažėjo augalų įvairovė, kas lėmė ir paukščių nykimą. 

Siekiant sustabdyti esamų pievų buveinių degradaciją, užtikrinti paukščių apsaugai palankią veisimosi būklę - gerinti palaikyti palankią pievų būklę. Todėl projekto metu taikant tikslines gamtosaugines priemones, atgaivinant tvarų, gamtiniu ir klimatiniu požiūriu draugišką gyvulių ganymą, tikimasi, jog pamažu grįš paukščiai.

Jau pradėjus įgyvendinti pirmąsias teritorijų tvarkymo veiklas buvo galima girdėti sugrįžusias ir griežiančias griežles.

Platesnę informaciją apie projektą, jo eigą ir rezultatus galima rasti Aukštaitijos nacionalinio parko interneto svetainėje 

Projektą „Šlapių pievų ir žemapelkių pritaikymas tvariam ūkininkavimui, siekiant užtikrinti ilgalaikę griežlės ir nykstančių tilvikų apsaugą“, įgyvendina Lietuvos ornitologų draugija, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, Lietuvos aplinkosauginių ūkių asociacija, finansuoja ES aplinkos ir klimato kaitos programa „LIFE“, Aplinkos ministerija ir projekto partneriai.

Parengta pagal Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos informaciją

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: