2021-ųjų metų gruodį Jonavoje duris atvėręs grilio baras „Kiemaitis“ šį mėnesį sulaukė ne itin palankaus kliento vertinimo bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos dėmesio.

Vienas „Kiemaičio“ klientas, pažvelgęs į siūlomą meniu, įtarė lyčių diskriminaciją.

"Kaip šiuolaikinis pasaulis stengiasi atsisakyti lytiškumo ir neskirstyti į vyrišką ir moterišką. Teko matyti, kad Jonavoje esanti užeiga "Kiemaitis" savo meniu šonkaulių porcijas skirsto ne į didelę ar mažą, o į vyrišką ir moterišką. Ar tai nėra diskriminacija? Jeigu alkana moteris užsisakys vyrišką porciją, o mažai valgantis vyras - moterišką?", - rašo gyventojas ir atsiunčia nuotrauką.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos diskriminacijos prevencijos ir komunikacijos grupės atstovė Izabelė Švaraitė teigia, kad toks porcijų paskirstymas tikrai yra stereotipiškas ir keliantis pagrįstų klausimų, tačiau teisiškai diskriminacijos požymiai nėra įžvelgtini.

„Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas numato, kad paslaugų teikėjai (-os) ar prekių pardavėjai (-os) privalo užtikrinti, kad visiems vartotojams ir vartotojoms nepriklausomai nuo jų lyties būtų sudarytos vienodos sąlygos įsigyti prekes bei paslaugas. Panašu, kad tiek „moterišką“, tiek „vyrišką“ porciją gali užsisakyti bet kurios lyties asmuo. Diskriminaciją būtų galima įžvelgti, jei, pavyzdžiui, vyrui neparduotų „moteriškos“ porcijos arba jis sulauktų įžeidžių komentarų (priekabiavimo), jog neva renkasi ne tą porciją. 

Visgi, restorano savininkui (-ei) siūlytume atsisakyti stereotipinio porcijų skirstymo pagal lytį. Būdvardžiai „didelė“ ir „maža“ daug geriau bei tiksliau apibūdina užsisakomo maisto kiekį. Be to, jais netiražuojami stereotipai apie tai, kiek kokiai lyčiai „priklauso“ suvalgyti“, - teigia Izabelė Švaraitė.

Sužinojusi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos rekomendacijas, kavinės „Kiemaitis“ įkūrėja Monika Bendoraitienė teigė atsižvelgs į siūlymą.

„Atsižvelgus į lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos rekomendacijas, pakoreguosime pavadinimus į maža/didelė porcijas“, - patvirtino Monika Bendoraitienė.

 

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: