Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas spalio 8 d. susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvykstančia Vokietijos gynybos ministre Christine Lambrecht. Valdovų rūmuose Vilniuje vyksiančio dvišalio susitikimo metu ministrai aptars svarbiausius bendradarbiavimo klausimus ir paramą Ukrainai, o vėliau kartu inauguruos Lietuvai priskirtos Vokietijos brigados valdymo elementą Rukloje ir stebės pirmąsias brigados pratybas Gaižiūnų poligone. 

Įgyvendinant NATO Madrido viršūnių susitikimo sprendimus dėl atgrasymo ir gynybos sustiprinimo Aljanso rytinėje dalyje, rugsėjo pradžioje Rukloje buvo dislokuotas Vokietijos 41-osios brigados valdymo elementas, kuriame spalio 8 d. įvyks inauguracijos ceremonija. Brigados valdymo elementui pasiekus pilną operacinį pajėgumą, šalyje rengiamos pirmosios šios brigados pratybos – šią savaitę į Lietuvą su savo karine technika atvyksta pėstininkų bataliono kariai. 

A. Anušauskas ir Ch. Lambrecht po dvišalio susitikimo ir Vokietijos brigados valdymo elemento inauguracijos vyks stebėti pratybas, kuriose Vokietijos kariai treniruosis kartu su Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų batalionu. Vokietijos 41-osios brigados pajėgumai į Lietuvą dalyvauti pratybose atvyks nuolat. Ateityje siekiant Lietuvoje dislokuoti visą brigadą, šiuo metu šalyje yra vystoma tam reikalinga infrastruktūra. 

Vokietijos padidinto budrumo veikla Lietuvoje – dvišalis Lietuvos ir Vokietijos susitarimas, sudarytas atsižvelgiant į NATO sprendimus, priimtus Rusijai pradėjus karą Ukrainoje. Vokietija ne vienerius metus itin reikšmingai prisideda prie regiono atgrasymo vadovaudama 2017 metais įsteigtai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Rukloje, investuodama į Lietuvos karinę infrastruktūrą bei prisidėdama prie Lietuvos kariuomenės modernizavimo.

Nuotr. aut. vyr. srž. sp. Ieva Budzeikaitė / Lietuvos kariuomenė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: