2022 m. gegužės 14 d. Jonavoje vyks 22-oji Lietuvos skautijos Pavasario šventė. Daugiau kaip 1000 skauto Jono svečių iš visos Lietuvos, lydimi Jonavos J. Miščiukaitės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro, pražygiuos Žeimių gatve ir susipažins atidarymo rikiuotėje Santarvės aikštėje. Dalyvius sveikins šventės globėjas Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, LR Seimo bendradarbiavimo su skautais grupės nariai ir kiti svečiai.

JAUNESNIEJI SKAUTAI sekdami skauto Jono pėdsakais, suras Joninių slėnį, kuriame jų lauks staigmena ir muzikinis vilkų gaujos šėlsmas. Linksmai bėgiodami Neries pakrantėmis, patirs ir atras gražią bei įdomią Jonavą, aplankys skauto Jono pamėgtas vietas ir atliks užduotis. SKAUTAI ruošiasi surasti skautą Joną ir paspausti jam ranką! Lengva nebus! Skautas Jonas – talentingas ir daug pomėgių turintis jaunuolis. Jį galima pamatyti skaitantį knygą bibliotekoje, žaidžiantį atvirame jaunimo centre ar diskgolfą, padedantį policijai ir kinologams, gesinantį gaisrą, neriantį į vandenį, vaikščiojantį su šiaurietiškomis lazdomis ir teikiantį pirmąją pagalbą. Linkime jį sutikti, apsilankant skautams skirtose edukacijose. Jeigu skauto Jono nepavyktų surasti, tuomet vieningos, draugiškos ir kūrybingos komandos išbandys jėgas orientaciniame iššūkių žaidime. PATYRĘ SKAUTAI sužinos, kad būti kariu - tai daugiau nei darbas. Skautas Jonas, tarnaujantis Vaidoto mechanizuotame pėstininkų batalione, pasidalins tarnavimo Lietuvos kariuomenėje patirtimi, supažindins su batalionu, karine technika, ekipuote, mobilizacijos ypatumais, ginklais, pavežios šarvuočiu, pavaišins kareiviška koše. VYRESNIEJI SKAUTAI krašto muziejuje „keliaus“ lino keliu ir kaip ir SVEČIAI susipažins su Jonavos istorija ir dabartimi. Vakaro programą, skauto Jono kvietimu, ves skautas Giedrius Masalskis ir koncertuos Vidas Bareikis.

Lietuvos skautijos Kauno krašto Šventosios tunto tuntininkė Dalia Autukienė tiki, jog šventės dalyviams su savanorių pagalba atidžiai sekant skauto Jono pėdsakais, pavyks surasti paparčio žiedą, pasibičiuliauti ir smagiai praleisti laiką Jonavoje.

Lietuvos skautijos informacija

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: