Jau rašėme, kad spalio 19 -ąją gauta informacija, jog toliau atliekant tyrimus UAB ,,Iremas" administracijos darbuotojams, nustatyta 13 naujų infekcijos atvejų. Šiandien, spalio 21-ąją, bendrovės darbuotojams pranešta apie dar vieną susirgusį asmenį.

Intensyviai tiria darbuotojus

,,Vakar buvo ištirti 42 darbuotojai, susiję su sergančiaisiais UAB ,,Iremas". Iš jų nustatyta, jog serga vienas ,,Iremo" darbuotojas". Iš tirtų AB ,,Achema" darbuotojų, turėjusių kontaktą su sergančiaisiais, visi yra sveiki.

Šiandien UAB ,,Iremas" organizuoja tyrimus 125-iems darbuotojams, dirbantiems RMC", - rašoma pranešime. 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ,,Ireme" fiksuojamus susirgimus jau vadina protrūkiu. 

Susirgimų statistika Jonavoje

„Registrų centro“ interaktyvus žemėlapis „Koronaviruso (COVID-19) Lietuvoje statistika“ nurodo, jog Jonavos rajono savivaldybėje, per praėjusią parą, registruoti 23 Covid -19 sergantys jonaviečiai.

Pagal pateikiamus spalio 21 d. duomenis, Jonavos r. sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų sudaro  55,90  atv., nauji atvejai per 14 d. - 19,  per 14 d. 100 000 gyv. - 46,20 atvejų. Per visą pandemijos laikotarpį Jonavoje patvirtinti 44 susirgimo atvejai, pasveiko – 21, serga – 23, mirčių neregistruota.

Vertins rizikos dydį 

Šiandien Vyriausybės posėdyje bus sprendžiama, kaip skirstyti šalies savivaldybes pagal koronaviruso situaciją jose. Savivaldybėms rizikos bus suteikiamos pagal konkrečius sergamumo rodiklius, priskiriant jas geltonai, žaliai ir raudonai zonoms.

Žalioji zona reiškia, kad čia koronaviruso pavojaus lygis žemas ir savivaldybėms, kurios atitinka šį kriterijų, nebūtina taikyti papildomų ribojimų. Į šią zoną pateks savivaldybės, kuriose sergamumas <25 ir teigiamų tyrimų, o procentas <4 proc.

Geltonoji zona reiškia, kad joje esančios savivaldybės jau turi suklusti ir laikytis specialių visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų, siekiant suvaldyti tolimesnį viruso plitimą. Į geltonąją zoną pateks savivaldybės, kur sergamumas neviršija 50 atvejų, tačiau teigiamų testų - daugiau kaip 4 proc. arba sergamumas 25-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų - mažiau kaip 4 proc. 

Raudonoji zona - pati pavojingiausia zona, kurioje esančios savivaldybės turi ne tik laikytis specialistų rekomendacijų, nurodymų. Čia jau atsiranda prielaidos skelbti lokalius karantinus "raudonosiose" savivaldybėse. Juos skelbiant, tam tikri ribojimai turėtų būti numatyti viešam gyvenimui, renginiams, ugdymui, viešose erdvėse privalu dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis atstumų, vengti masinių susibūrimų ir pan. Į raudonąją zoną patenka savivaldybės, kur sergamumas viršija 50, teigiamų testų - daugiau kaip 4 proc. arba sergamumas - daugiau kaip 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Taip pat skaitykite: