Fenomenas U.K. Hip-hop scenoje – lietuviškai repuojantis KRP drebina Londono naktinius klubus ir gatves: “I am just coming like...“

Aktyvus įvairių „MC Battle“ kovų dalyvis, rap, freestyle, grime, drill muzikos stilių atlikėjas KRP (Evaldas R. 33m.) - scenoje visus stebina savo energija ir žodžių, ištartų per minutę, kiekiu. Krapshtuko slapyvardžiu daug kam geriau pažįstamas atlikėjas yra ne kartą pripažintas stipriausiu MC. KRP koncertavo įvairiuose muzikos renginiuose, bendradarbiavo su žinomais, sunkiasvoriais Lietuvos atlikėjais, atliko gyvus pasirodymus radijo stotyse. Artimiau susipažinus su niekada nenutrūkusia šio, iš Jonavos kilusio, šiuo metu Londone (UK) gyvenančio atlikėjo kūryba ir veikla -  įspūdį palieką ir nesuskaičiuojama daugybė teigiamų atsiliepimų apie jo muzikinius darbus. Tiek tautiečių, tiek kitataučių melomanų palaikymas yra nenupirktas ir akivaizdus. Šiandien Lietuvos publikai KRP pristato naujausią savo kūrybos vaisių – energingą, house ir garage muzikos stilių kūrinį ir vaizdo klipą - „Beast on the Bass“. 

Istorijos pradžia

Kurti eiliuotus tekstus KRP pradėjo dar būdamas 13-os metų. Jau paauglystėje, gimtajame mieste, Jonavoje, priklausė muzikos grupei “Mirazh Squad” (2002m.). Grupės pavadinimas buvo šifruojamas kaip “metaforų ir rimų auklėjami žodžiai” ir savaime nurodė, jog savo dainose ši grupė kalbėjo apie aktualiausias, socialines visuomenės problemas, jaunimo gyvenimą. Gyva instrumentuotė ir talentingas jaunimas, beriantis žodžius dvejomis, lietuvių ir rusų kalbomis, nepaliko abejingų to meto rap, hip-hop kultūros mylėtojų tarpe. 

2007m. šalyje pakilus emigracijos vėjams, atlikėjas išvyko gyventi ir dirbti į Londoną (UK), kur pasikeitęs gyvenimo ritmas ir atstumas visiškai atskyrė ji nuo lietuviškos muzikos scenos. Kiekvieną kartą viešėdamas Lietuvoje nepraleisdavo nei vienos progos dalyvauti renginiuose ir koncertuose visoje šalyje.

„Grįždavau į kasmetines reperių kovas „MC Battle“, nes tai buvo mano stiprioji pusė, daugiausia žmonių apie mane sužinojo  šių kovų, labai daug jų esu dalyvavęs ir keletą laimėjau. Bet tai buvo freestyle - laisvas stilius, o asmeninė kūryba buvo sustojusi. 2018 vėl pradėjau daugiau kurti, įrašinėti garso įrašų studijose, filmuoti vaizdo klipus, ir tai mane gražino į vėžias, kadangi buvau labai pasiilges lietuviškos scenos.“ – pasakojo atlikėjas.  

2018 metų pabaigoje KRP kilo mintis Londone organizuoti kasmetinį Lietuvos reperių jungtinių koncertų ciklą pavadinimu „Lithuanian Flaiva“. Pasirodyti Londono naktiniuose klubuose buvo kviečiami repo, hip-hop, kitų artimų stilių atlikėjai iš Lietuvos. 

Lietuviškos eilės svetur

Vietoje nesėdintis KRP greitai įsiliejo į judrų Londono hip-hop kultūros gyvenimą. Aktyvus, energingas, organiškas atlikėjas neliko nepastebėtas aplinkinių ir greitai KRP tapo kviečiamas dalyvauti vis daugiau renginių ir vakarėlių, pasirodyti koncertuose kartu su vietiniais atlikėjais. „Atvirą mikrofoną“ (angl. - open mic) griebdavo į rankas gavęs tam bet kokią progą, net ir tiesiog gatvėje tarp minios praeivių. KRP niekada nebandė prisitaikyti ir tarp kitataučių repuoja tik lietuvių kalba, ypač visuose open mic pasirodymuose. KRP yra vis dažniau kviečiamas koncertuoti ir pristatyti savo kūrybą ne lietuvių auditorijoms visame Londone. Daugelis užsienio klausytojų, nors ir nebūtinai supranta jo dainų tekstus, tačiau atvirai žavisi KRP atlikimu, natūralia ekspresija ir sutinka jį labai šiltai.

„Anksčiau maniau, kad jeigu aš nerepuosiu angliškai, tai perspektyvos muzikoje bus kur kas mažesnės, bet dabar esu ganėtinai nustebęs, jog galiu būti tuo, kas esu, originaliai repuoti savo gimtąja kalba ir rodyti tai užsieniečiams. Kuo stipriau laikausi šio sprendimo, tuo labiau sekasi ir kiti muzikiniai dalykai. Neseniai teko apsilankyti „Wiley records“ garso įrašų studijoje ir susipažinti su jos savininku, legendiniu grime muzikos stiliaus krikštatėviu laikomu reperiu Wiley. Jam labai patiko lietuviškas repas ir palaikymas iš jo pusės tikrai buvo stebinantis.  užaugau klausydamas jo muzikos, o dabar aš su juo esu vienojestudijoje ir esu kviečiamas į privačius jo vakarėlius“. – mintimis dalijosi KRP. 

Atlikėjas taip pat yra sulaukęs ne vieno pasiūlymo išbandyti save filmavimo aikštelėje: jis jau nusifilmavo UK repo atlikėjų Ocean Wisdom, sbk, Nemy, Rinsa Malone, Mufasah, Damanski vaizdo klipuose, o taip pat pasirodė viename ekrane kartu su JAV repo muzikos legenda Method Man iš „Wu-Tang Clan“.

Užsienio klausytojams pseudonimas Krapshtukas buvo per sudėtingas ištarti. Taigi Krapshtukas tapo KRP arba Karšta Repo Patranka, kas dar tiksliau apibūdina tą galingą energiją, kurią šis atlikėjas demonstruoja savo pasirodymuose. Aštriais ir tiesmukais tekstais kūryboje kalbantis KRP, savo vaizdo klipams renkasi įspūdingas filmavimo vietas, bei ryškius ir rinktinius aktorius, kuriais dažniausiai tampa geri bičiuliai, draugai bei kiti atlikėjai. Žinomesni KRP kūriniai -  „Kas yra?“, „Nes taip reikėjo“, „Dead end“, „Neskubėk“. 

Beast on the Bass. Premjera. 

Šiandien Lietuvos publikai oficialiai pristatomas pats naujausias KRP kūrinys - „Beast On the Bass“. Jame atlikėjas stebina ir netgi šokiruoja lietuvių ir anglų kalbomis atliekamu tekstu ir nuo pat pirmojo smūgio sočiai pulsuojančiu boso linijos rifu. Vaizdo klipe gausu akinančiai spalvingų vaizdų iš naktinio klubo ir pačioje Londono centro širdyje, Piccadilly Circus, nufilmuotų triukšmingų, masinių scenų. 

Oi, ta Eglė, Žalčių karalienė, matyt taip jau užbūrė, jog nepraėjus nei dviems mėnesiams po pirmojo viešo „Beast on the Bass“ patalpinimo „Youtube“ platformoje -  šio vaizdo klipo organinių peržiūrų skaičius jau perkopė 78 000 ir nesustodamas auga toliau. 

„Pradėjus lankytis skirtingos muzikos vakarėliuose ir renginiuose, ten išgirsti ritmai įtakojo paskutinį kūrinį. Jis stipriai skiriasi nuo visos kitos klausytojams įprastos KRP kūrybos. „Beast on the Bass“ skirtas atsipalaiduoti nuo visų gilių tekstų ir temų, kuriuos įprastai nagrinėju, su šypsena pažvelgti į dalykus ir tiesiog smagiai praleisti laiką su draugais. Dabartinė aplinka pakeitė mano kūrybą ir mane patį. Jau ketverius metus gyvenu kitaip, nei bet kada anksčiau, dabar nepraleidžiu nei vienos galimybės apsilankyti koncerte ar vakarėlyje. I graduated that Old School, now it‘s time for the New School!”-  garsiai sako KRP ir linki visiems malonaus klausymo!

 

Naujausią kūrinį galite paklausyti čia.

Parengta pagal ,,Muzika visada" pranešimą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: