Įvažiavo ir pabėgo, o tau liko apgadintas automobilis - tokia situacija nepralinksmintų nei vieno. Apie apgadintus automobilius socialiniuose tinkluose pastaruoju metu itin dažnai skelbia ir jonaviečiai, tikėdamiesi, kad išvažiavęs automobilis neliko nepastebėtas bent jau kaimynų ar kitų praeivių. Visgi, bėglio paieškos neretai lieka bevaisės, nebent šį užfiksuoja vaizdo stebėjimo kameros.

Portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, kaip dažnai tokie atvejai šiais metais buvo fiksuoti Jonavoje.

,,Nuo šių metų pradžios iki vakar, spalio 3 d., Jonavos rajono policijos komisariate gauti 73 pranešimai dėl techninių eismo įvykių, kurių metu Jonavos mieste buvo apgadintos transporto priemonės, o eismo įvykį galimai sukėlusios transporto priemonės vairuotojai,  pasišalino iš įvykio vietos, nepastebėję, jog įbrėžė ar įlenkė kitą automobilį", - teigė Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris.

Anot jo, daugiausia tokių pažeidimų užfiksuota Chemikų g., Kosmonautų g., Žemaitės g. ir Plento g. gyvenamųjų namų aikštelėse ir kitose prieigose. 

Vairuotojams, pasišalinusiems iš eismo įvykio vietos, gresia administracinė teisena pagal LR ANK 426 str. 1 d. arba 2 d. (priklausomai nuo padarytos žalos ir ar tai pakartotinis nusižengimas).

Pagal LR ANK 426 str. 1 d. pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos pažeidžiant Kelių eismo taisykles, kai padaryta žala neviršija penkiolikos bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, užtraukia baudą vairuotojams nuo šešių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo aštuonių šimtų penkiasdešimt iki dviejų tūkstančių eurų.

Pagal to paties straipsnio antrą dalį, pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos pažeidžiant Kelių eismo taisykles, kai padaryta žala viršija penkiolika bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio vieno šimto iki dviejų tūkstančių eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo dviejų tūkstančių iki dviejų tūkstančių šešių šimtų eurų.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: