Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), stebėdama augantį susidomėjimą bei didėjantį įvairių naminių paukščių kiaušinių vartojimą, nuo šiol leis smulkiesiems gamintojams vietos rinkai tiekti ne tik naminius vištų dedeklių, tačiau ir kitų paukščių kiaušinius.

Siekdama paskatinti kurtis ir veikti mažus ūkius bei smulkius maisto gamintojus, VMVT papildė ir atnaujino reikalavimus, skirtus mažais kiekiais vietinei rinkai gaunamų maistinių naminių paukščių kiaušinių tiekėjams. Atnaujinti reikalavimai papildyti naujomis naminių paukščių rūšimis, tokiomis kaip putpelių, beketerių paukščių, ančių, fazanų, kalakutų, kurapkų, perlinių vištų, žąsų, kurių sudėtus kiaušinius nuo šiol smulkieji ūkininkai galės tiekti galutiniams vartotojams tiesiai iš savo ūkio, pristatyti į namus, pardavinėti turgavietėse, vietinėms prekybos vietoms ar viešojo maitinimo įstaigoms, kurios nuo ūkio nutolusios ne didesniu kaip 100 km atstumu. Šiuo metu jau yra patvirtinta 17 mažais kiekiais surinktų kiaušinių tiekėjų, tikimasi, kad reikalavimų atnaujinimas šį skaičių gerokai padidins.

Tam, kad šių atnaujintų reikalavimų įgyvendinimas būtų kuo aiškesnis ir paprastesnis, VMVT specialistai parengė ir išleido išsamias Gaires, skirtas ketinantiems užsiimti maistinių naminių paukščių kiaušinių tiekimu vietinėje rinkoje. Gairėse, kartu su vizualiai pateiktais pavyzdžiais, paaiškinta, nuo ko reikia pradėti, norint vykdyti veiklą, kokie yra taikomi reikalavimai patalpoms bei įrangai, kaip rūšiuojami kiaušiniai, ženklinamos pakuotės ir visa kita svarbiausia informacija, kurią turi žinoti kiekvienas, ketinantis užsiimti naminių kiaušinių tiekimu.

Pirmasis žingsnis norint pradėti veiklą – užsiregistruoti

Mažais kiekiais gaunamų kiaušinių tiekėjai gali tiekti kiaušinius vietinei rinkai, jei jie yra patvirtinti VMVT. Dėl patvirtinimo ir registravimo reikia kreiptis į VMVT departamentą arba skyrių, kurio kontroliuojamoje teritorijoje bus vykdoma veikla. VMVT departamentų ir skyrių kontaktai skelbiami VMVT interneto tinklalapyje.

Gaires galite rasti čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: