Aštuonioliktajame rajono savivaldybės tarybos posėdyje gruodžio 17 d. bus tikslinamas Jonavos rajono savivaldybės 2020 metų biudžetas.

Vienoje iš tikslinamų biudžeto eilučių, rajono tarybos prašoma skirti 21 000 tūkst. eurų konfiskuotų gyvūnų laikinai globai ir gydymui, kuriuos dar š. m. spalio 9 dieną paėmė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) iš A.P.,  Ratušėlių k., Šveicarijos sen., Jonavos r. Tuomet iš moters buvo konfiskuoti 38 šunys, atsižvelgiant į galimus gyvūnų laikymo sąlygų ir galimus įstatymo pažeidimus (Plačiau apie tai skaitykite ČIA).

Už paimtų gyvūnų laikymą, priežiūrą ir gydymą nuo spalio 9 iki lapkričio 30 dienos priskaičiuota 21 000 eurų suma. Jau vyko 2 teismo procesai, paskutinis buvo lapkričio 30 d. Bylos svarstymui paskirtas dar trečias posėdis, kuris vyks kitų metų sausio 15 d.

Iki to laiko, kol teismas nenuspręs kitaip, už konfiskuotų gyvūnų laikymą, priežiūrą ir gydymą apmoka savivaldybės administracija.

„LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 str. 5 d.  numato, kad kol bus priimtas ir įsiteisėjęs sprendimas dėl gyvūno konfiskavimo, savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo, dalyvaujant Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos gydytojui ir policijos pareigūnui, jeigu būtina užtikrinti viešąją tvarką, turi paimti tokį gyvūną ir perduoti jį gyvūnų globėjui ar kitam paimtą gyvūną galinčiam laikinai laikyti gyvūnų laikytojui arba kitokiu būdu užtikrinti tinkamą gyvūno laikymą. Gyvūno gydymo, laikino laikymo išlaidas atlygina gyvūno laikytojas arba savininkas, kuris kankino ar žiauriai elgėsi su gyvūnu.  Kol nėra įsiteisėjęs teismo sprendimas už konfiskuotų gyvūnų laikymą, priežiūrą ir gydymą apmoka savivaldybės administracija“, - rašoma rajono tarybos sprendimo projekto aiškinamajame rašte.  

Savivaldybės administracija ketina teikti civilinį ieškinį dėl nurodytų lėšų išieškojimo iš atsakingų asmenų.

 

Archyvo nuotraukoje - Ratušėlių kaime netinkamomis sąlygomis laikomi šunys 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: