Gyventojai gali būti perspėjami ir informuojami ne tik sirenomis, bet ir panaudojant korinio transliavimo (angl. Cell Broadcast) technologiją, siunčiant trumpuosius pranešimus į gyventojų mobiliuosius telefonus, teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. 

Šiandien, vasario 18-ąją, į mobiliuosius telefonus atsiųstas pranešimas, kuris perspėja, kad iš vasario 18-os į 19-ą vidurnaktį pradedant vakariniais rajonais ims stiprėti pietų, pietvakarių krypties vėjas, gūsiai daug kur bus 16–21 m/s, vietomis 22–27 m/s. Vasario 19 d. pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai sieks 17–22 m/s, Vakarų Lietuvoje vietomis 23–27 m/s. Vasario 19-os rytą ir pirmoje dienos pusėje pajūryje numatomas labai smarkus pietvakarių, vakarų vėjas – 28–30 m/s. Vakare vėjas pradės rimti.

Daugiau patarimų, kaip elgtis pučiant stipriam vėjui skaitykite čia.

O štai VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad ateinantį savaitgalį vairuotojai turėtų būti ypatingai budrūs keliuose dėl šalyje prognozuojamo itin audringo ir pavojingo vėjo  bei jo sukeltų padarinių.

Vairuotojų prašoma atkreipti dėmesį į tai, jog esant stipriam vėjui ant kelių dangų, ypač miškingose vietovėse, gali būti nuvirtusių medžių ar nukritusių šakų, taip pat gali palinkti arba nuvirsti kelio ženklai.

Nors keletą dienų šalyje vyravo šiltesni orai, eismo dalyviai turi atsižvelgti į nuolat besikeičiančias žiemiškas eismo sąlygas, kelių būklę. Ant kelio dangos naktį ir anksti ryte gali formuotis plikledis, todėl vairuotojams būtina atsižvelgti į kelio dangos būklę ir pasirinkti saugų, o ne maksimaliai leistiną, greitį, taip pat reiktų nelenkti kitų transporto priemonių, jei nėra būtinybės, o persirikiuojant būti  ypač atidiems.

Informacija apie eismo sąlygas nuolat atnaujinama www.eismoinfo.lt

Būkite saugūs kelyje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: