Aplinkosauga, sveikatos priežiūros specialistai bei žiniasklaida šiandien, lapkričio 10 d., sulaukė Juodmenos mikrorajono gyventojos laiško, kuriame teigiama, kad antra diena juntamas srutų kvapas. Moteris reikalavo imtis veiksmų bei atvykti į vietą ir patiems įsitikinti dėl dvoko.

„Antra diena nepakeliamas srutų kvapas Suvalkiečių, Kapsų, ir kt. Juodmenos mikrorajono gatvėse....Gal žinoma nuo ko??? Kaip išeiti į lauką su vaikais ar patiems???

Prašome imtis priemonių ištiriant užterštumą ir šį laišką laikyti oficialiu skundu dėl kvapo bei pateikti, kokių veiksmų buvo imtasi...“, - rašė jonavietė bei kvietė atvykti į vietą.

Sureagavus į moters skundą į Juodmenos mikrorajono minimas gatves atvyko aplinkosauga.

„Gavus moters pranešimą apie dvoką Suvalkiečių ir Kapsų gatvėse bei atvykus į vietą – kvapas šiuo metu nejaučiamas. Noriu pastebėti, kad Rimkų kaime ūkininkė savo laukuose išlaisčiusi srutas ir šiuo metu laukuose dirba traktorius – srutos užariamos. Pagal Mėšlo ir srutų tvarkymo taisykles, ūkininkai turi teisę atlikti tokius darbus, tačiau privalo išlaistytas srutas aparti per 24 val. Jei vakar srutos išlaistytos, šiandien ryte puse lauko jau aparta, vadinasi, ūkininkė veikia pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus ir taikyti kokias sankcijas ar uždrausti vykdyti veiklą - negalim“, - sako Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius.

Jonaviečiams, gyvenantiems netoli kaimiškų vietovių, šalia dirbamų laukų, nemalonius kvapus gali tekti pakęsti dar iki lapkričio 15 dienos, mat pagal galiojančius teisė aktus, mėšlą ir (ar) srutas draudžiama skleisti nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d. Neretai būna, kad terminas laistyti srutas pratęsiamas, atsižvelgiant į meteorologines sąlygas. Visais atvejais draudžiama mėšlą ir (ar) srutas skleisti ant įšalusios, įmirkusios, užtvindytos ir apsnigtos žemės.

„Pagal teisės aktus, ūkininkai privalo turėti tokias talpas, kad juose tilptų ne mažiau kaip per 6 mėnesius susidarantis mėšlas ir (ar) srutos. Kiek srutų liko sukaupta rezervuaruose pas ūkininkus, detalios informacijos neturim, bet kiek man yra žinoma, ūkininkai jau baigia išlaistyti laukus ir jų rezervuarai tuštėja“, - teigia K. Celiešius.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: