Jonavietė Kristina Chlastauskaitė (20 m.) sukūrė naują dainą – „Mėlynam rūke“. Šiandien ji pristatoma klausytojams. Kviečiame pasiklausyti kūrinio bei sužinoti, kaip autorei sekėsi kūrybinis procesas.

Plačiam klausytojų ratui

„Ši daina tiesiogiai perteikia įsimylėjusio žmogaus portretą, tačiau ji tinka plačiam klausytojų ratui.

„Mėlyną dangų“ įvardinčiau kaip indie-pop žanro kūrinį, o jis yra gana universalus ir tinkamas bet kuriam klausytojui. Lengvas skambesys, įsimintini žodžiai, gyvi instrumentai, ko daugiau gali reikėti ieškant naujos muzikos?“ – retoriškai klausė „KLASTOS“ pseudonimu prisistatanti Kristina.

Paklausta, kelintas tai kūrinys jai, jonavietė tikina, kad tiksliai įvardyti sunku.

„Beskaičiuojant galiausiai pabosta tai daryti. Juk džiaugsmas ateina tikrai ne dėl didesnio dainų kiekio, o kai kažkas pasako, jog jam patiko klausytis tavo kūrybos“, – teigė „KLASTA“.

Svarbu laiku sustoti

Šiuo metu muzikos produkciją studijuojanti mergina neslepia, kad dainos ,,Mėlynam rūke“ kūrybinis procesas nebuvo lengvas.

„Tai, ko gero, lėmė pati dainos žinutė ir emocija, kurią ji perteikia.

Kalbant apie sunkumus kuriant muziką ir kitokį meną, mano manymu, sudėtingiausia – sustoti. Žinoti, kada tavo kūrinys yra geriausioje versijoje ir daugiau nereikia bandyti ką nors išrasti ar pakeisti – labai sunku. Vėliau norint sugrįžti prie ankstesnės versijos tenka susidurti su dar didesniais sunkumais“, – kalbėjo mergina.

Grįžo į kūrybinį kelią

Kurį laiką jonavietė buvo atitolusi nuo kūrybos. „Mėlynam rūke“ ji įvardija kaip naują startą.

„Šis kūrinys yra kaip naujas piešinys ant balto popieriaus lapo.  Ilgą laiką, netrukus po dainų išleidimo, tekdavo jas ištrinti. Tekdavo, galbūt – netinkamas žodis apibūdinti tai, ką padariau savo noru.

Turėjau pokalbį su kurso draugais ir, pasirodo, šis „fenomenas“, kai vos išleista daina tampa pilka, neįdomi ir nemėgiama pačio kūrėjo – labai dažnas. Ši tendencija įdomi ir verčia klausti, kodėl taip nutinka.

 Mano atveju dainų kiekis laimėdavo prieš kokybę. Atrodė, kad didelis kiekis išleistų dainų – privalumas ir siekiamybė. Visgi, laikui bėgant ir stebint kitus atlikėjus, pradėjau suvokti, jog geriau pateikti kokybišką muziką, investuojant į ją daugiau laiko. Tik supratusi tai, galėjau sau vėl leisti kurti.

Gruodžio mėnesį bus filmuojamas ir dainos „Mėlynam rūke“ klipas. Greitu metu dar įsitrauksiu į albumo kūrimo procesą, tad ši daina, buvo tikras proveržis ir galimybė man sugrįžti į bandymų, atradimų kupiną kūrybinį kelią“, – džiaugėsi jonavietė.

Muzika – motyvuoja

Kaip muzika atsirado Kristinos gyvenime?  

Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje mokiausi groti fortepijonu, dainavau chore. Dabartinės mano studijos leidžia man sukaupti žinių apie tai, kaip kurti, kaip naudotis studija ir, žinoma, kaip kopti menininko keliu. Suskaitmeninta kūryba domiuosi ir užsiimu trečius metus.

Muzika man svarbi ne tik kaip įrankis išreikšti save. Man ji – dienos variklis, stumiantis tolyn, motyvuojantis ir leidžiantis dieną padaryti kur kas geresne“, – pokalbio pabaigoje sakė pašnekovė.

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: