,,Nelaikyk" - taip vadinasi naujasis jonavietės Karolinos Lebednykaitės kūrinys. Kaip sako ji pati, šis kūrinys galėtų atrasti sau vietos įvairaus amžiaus bei skirtingų muzikos žanrų klausytojų grojaraščiuose. Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje besimokanti abiturientė pasakoja apie ,,Nelaikyk" ir apie savo ryšį su muzika.  
 
Traukė dėmesį
 
,,Esu dainų tekstų autorė, kompozitorė bei atlikėja, laisvalaikiu kuriu poeziją, eiles.
 
Ryšį su muzika pajutau dar vaikystėje: susidūrusi su nematytu muzikos instrumentu, juo susidomėdavau akimirksniu ir su nepaaiškinamu įsitraukimu eksperimentuodavau garsais, bandydama atrasti melodiją, kuri atspindėtų mano nuotaiką.
 
Vienas iš instrumentų sulaukęs ypatingai didelio mano susidomėjimo tuo metu buvo gitara. Nors žinių apie šį instrumentą ir jo valdymą neturėjau, neilgai trukus supratau, jog tai bus tas instrumentas, kuris mane lydės muzikinėje kelionėje.
 
Groti gitara išmokau pati, klausydama dainų ir mėgindama atkartoti girdimus garsus", - paprašyta papasakoti apie save ir muzikai užgimusią meilę prisiminė K. Lebednykaitė.


 
Ėmė svajoti
 
Bėgant laikui, gimė ir keletas melodijų.
 
,,Jos įkvėpė žodžius, tuomet pradėjau kurti eiles. Šiems pomėgiams susijungus, kilo pirmosios dainos ir svajonė, kad jos būtų išgirstos.
 
Tuo metu dainuoti prie aplinkinių dar nedrįsau ir vis atidėliojau mintį prisijungti prie choro. Galiausiai tai padariusi, viduje ,,žengiau" didelį žingsnį savo tikslo link. Pajutau, jog muzika pradeda užimti vis didesnę mano gyvenimo dalį, atradau didelį susidomėjimą scenos legendomis - Maiklu Džeksonu bei Elviu Presliu, nusprendžiau į savo pasirodymus įtraukti šokio elementų.
 
Nuo pat pirmų pasirodymų, užlipus ant scenos mane užplūsdavo begalė gerų emocijų, adrenalino, kurie neišblėso dar ilgai. Tai privertė susimąstyti apie ateities planus susijusius su muzika", - kalbėjo mergina.
 
Kūrinių - ne vienas
 
,,Relax FM" ir keliose regioninėse radijo stotyse pristatyta daina ,,Nelaikyk" - ne vienintelis jonavietės kūrinys.
 
,,Prieš tai esu sukūrusi daugybę kūrinių, iš kurių keletą trumpam laikui buvau paviešinusi savo ,,Facebook" puslapyje, tačiau nusprendžiau palaukti tinkamo meto ir išleisti juos tuomet, kai turėsiu galimybę padaryti tai kokybiškai. Dalį jų atlikau Jonavoje vykusių renginių metu.
 
Keletas iš šių kūrinių: ,,Pagunda", ,,Tavo Akys" , ,,Šiluma" , ,,Dėl Tavęs" ir kt. Visi jie skiriasi savo tema ir idėja, bet šiuo metu mano kūryboje galima išskirti šias temas: gyvenimo kelio bei savęs ieškojimo, meilės savo gimtajam kraštui ir jo žmonėms, klastingos ir kartais skaudžios meilės poveikio, mėginimo atsispirti pagundoms.
 
Daugybė mano dainų gimė spontaniškai, per daug negalvojant, netikėtai kilus norui išlaisvinti susikaupusias ir vis ramybės neduodančias mintis, tačiau jos nėra tiesiogiai susiję su mano išgyvenimais.
 
Visgi, neretai sukūrus dainą, tik prabėgus tam tikram laikui, galiu susieti ją su savo patirtimi. Kiekvienas žmogus jas gali interpretuoti savaip ir joms suteikti savo prasmę", - kalbėjo gimnazistė.


 
Apie ,,Nelaikyk"
 
Paklausta, kaip ji mano, kam labiausiai turėtų patikti naujausias jos kūrinys, K. Lebednykaitė teigia neabejojanti, kad apibrėžti aiškų klausytojų ratą būtų sudėtinga.
 
,,Kūrinys nėra skirtas specifinei klausytojų grupei. Tikiu, jog jis gali atrasti vietos įvairaus amžiaus, skirtingų muzikos žanrų klausytojų grojaraščiuose, tačiau tiems, kuriems dainos tekste perteikiama žinutė primins jų išgyvenimus, ši daina bus artimiausia. 
 
Kūrinyje ,,Nelaikyk" pabrėžiama svarba judėti tolyn, kad ir kaip tai būtų sunku, pasikliauti likimu ir nelikti praeityje su iliuzijomis, prisiminimais. Neretai esame linkę mylimam žmogui be išskaičiavimo skirti visą savo esybę, meilę laiką bei dėmesį, o save apgaudinėti, pateisinant mylimo žmogaus abejingumą.
 
Dažnai žmonės yra linkę neatskleisti savo tikrųjų jausmų ar ketinimų, pasinaudoti, įskaudinti, neprisiimti atsakomybės už nepateisinamų veiksmų sukeltą skausmą.

Susidūrus su tuo, tenka priimti neretai skaudų, sunkų sprendimą ir į situaciją pažvelgti kitu kampu, užversti nostalgijos persmelktą gyvenimo puslapį, judėti tolyn, palikti nuoskaudas praeityje", - pasakojo jonavietė.
 
Iš  jausmo
 
,,Nelaikyk" tekstas gimė per vieną vakarą.
 
,,Kalbant apie galutinį kūrinio išgryninimą, tam skiriu labai daug dėmesio.  
 
Esu be galo dėkinga ypatingai gabiam ir puikiai savo darbą išmanančiam prodiuseriui Andriui Jovarauskui. Būtent jis šiai dainai padėjo įgauti tokį pavidalą, kokiu ją dabar gali išgirsti klausytojai", - teigė K. Lebednykaitė.


 
Savam kraštui
 
Jonavoje gimusi bei užaugusi mergina prasitaria, kad šiais metais ketina pristatyti ir jos kraštui dedikuotą kūrinį.
 
,,Jonava man visuomet kėlė didelį susižavėjimą. Čia prasidėjo ir mano gyvenimo, ir kūrybos kelionė. Žodis - Jonava -  man sukelia daug sentimentų, šiltų jausmų.
 
Savo gimtajam kraštui esu netgi sukūrusi dainą, kuria tikiuosi su jumis pasidalinti dar šįmet", - pokalbio pabaigoje sakė jonavietė, pridurdama, kad yra  dėkinga ją palaikantiems ir paskatinantiems klausytojams.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: