Esu ir vairuotoja, ir pėsčioji. Po įprastų darbų, kurių metu dažniausiai tenka vairuoti, mėgstu pasivaikščioti po Jonavą. Šalia gražių miesto vaizdų tenka pamatyti ir nelabai malonių akimirkų, kelias jų užfiksavau ir norėčiau, kad paviešintumėte su tikslu nebausti, o paprotinti.

Jei vairuotojai kartais pyksta ant pėsčiųjų, kad jie „nemoka“ eiti per perėjas, negerbia vairuojančių ir nesaugo savęs, tai šįkart noriu sugėdinti vairuotojus.

Mielieji, kam mums kelių eismo taisyklės, ženklai, jei jų nesilaikoma?

Kiek kartų teko matyti prie prekybcentrio „Jonė“, esančios neįgaliųjų vietos visad užimtos, o automobiliai nepažymėti neįgaliųjų ženklais. Kitose vietose vairuotojai taip „išnaglėjo“, kad net skersai numeta automobilį palei neįgaliųjų vietą. Suprask, man neleistinoje vietoje nestatau, bet ta vieta ir neįgalieji nepasinaudos, nes tiesiog neįvažiuos.  

Prie Panerio pradinės mokyklos ištisai parkuojamasi autobusų stotelėje po ženklu „Stovėti draudžiama“. Dažnokai tenka matyti tuos pačius tris automobilius, iš kurių vieną užfiksavau nuotraukoje.  

O ar pastebit, kas darosi daugiabučių kiemuose? Sugebama parkuotis ant šaligatvio - tai kaip reikia praeiti?  

Nors sakoma, kad prie kiekvienos perėjos policininko nepastatysi, tačiau savo akimis esu mačiusi, kaip policija nesiėmė jokių veiksmų, kai jiems prieš nosį automobilis sustojo prie draudžiamo ženklo, o pareigūnai nieko nesiėmė. Nesakau, kad reikia pulti ir bausti, bet galėjo bent išlipti ir žodžiu sudrausminti pažeidėją.

Mano asmeninė išvada tokia: nesupraskit klaidingai, rašau ne tam, kad nubaustų, bet kad bent susigėstų pažeidėjai, juk eismo taisyklės visiems vienodai galioja.  Nes tuomet tikrai nesuprantu, kam mums tos taisyklės, jei jų nesilaikoma. O ir dar klausimas, ar yra policija Jonavoje, kuri turėtų Ginti, saugoti ir Padėti? Padėti suprasti, kad tvarkos turi laikytis visi.

***

Jonavietės Onutės (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) nuotraukos perduotos Jonavos r. policijos komisariatui. Gauta informacija, jog patruliai atkreips dėmesį į paminėtas teritorijas.   

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: